Úvod > Základní škola > Třídy - důležité informace > 3. třída

3. třída

Vítejte na stránce 3. třídy ZŠ Černovice! Najdete tady nejdůležitější informace a aktuality z dění v naší třídě a stáhnete zde všechny potřebné dokumenty.

Rozvrh hodin: https://zscernovice.edupage.org/timetable/

Informace na týden od 24.9. do 27.9.2018

: Čj - str.17/ cv. 5

M - str. 12/ cv. 3 - 3 sloupce

Skn - pracovní sešit str.13, obrázky Prahy (na Po 1.10.)

Čj - procvičujeme velká písmena, písmeno "ě", párové souhlásky (U str. 17-21)

M - procvičujeme sčítání a odčítání, užití závorek, slovní úlohy (U str. 10-13)

Skn - naše obec, město U str. 10-12, PS str.12-15)

Informace na týden od 17.9. do 21.9.2018

18.9. - medová snídaně: děti si nemusí nosit svačinu popř. jen ovoce či zeleninu, nebo jim nechutná med, protože jim bude nabídnut chléb s máslem a medem na akci pořádané ministerstvem zemědělství

-tento týden zahajují činnost všechny kroužky a hodiny pedagogických intervencí

• většinou v pátek dostávají děti školní sešity domů, prosím o váš podpis
  • úkoly: ČJ str. 13/ cv. 3           M str. 7/ cv. 28 - 4 sloupce
  • Měním systém domácích úkolů  - děti budou dostávat ode mě zadané 2 domácí úkoly v pondělí (1 z ČJ a 1 z M) a mají na vypracování čas do čtvrtka, protože nejpozději v pátek mi je odevzdají, samozřejmě mi je mohou přinést kterýkoli jiný den v týdnu podle svých časových možností. Pokud žák nestihne školní práci ve škole, měl by ji dodělat doma.

ČJ - U str. 13 - 18: opakujeme tvrdé a měkké souhlásky, psaní i/y, ě, a velká písmena ve vlastních jménech

M - papírové peníze,  figurka s kostkou, U str. 6 - 10:opakujeme sčítání a odčítání, slovní úlohy

Skn - doprava - kolo, okolí školy, 21.9. test - děti by měly znát alespoň dva zástupce ze skupiny značek ( výstražné, zákazové,...), základní pravidla pro chodce i cyklisty, U str. 9-10, PS str.10-12

Informace na týden od 10.9. do 14.9.2018

Prosím o papírové utěrky na toto pololetí. Děkuji

domácí úkoly od 17.9.

ČJ - učebnice str. 7 - báseň - zkouším čtení

- U str. 8-10: synonyma, protiklady, slova nadřazená, podřazená

M - opakujeme sčítání a odčítání : U str. 4-7

- přinést papírové peníze z přílohy Matematika 2. ročník

Skn - chování, cesta do školy :  U str. 8-9, PS 5-9

-  14.9. zakresli značky z okolí domova,školy ( pozorně sleduj cestu do školy)

Informace na týden od 3.9. do 7.9.2018

Vítám vás po prázdninách, dnes jsme zahájili nový školní rok. První den jsem si vyprávěli o prázdninách, jaká mají děti očekávání od třetí třídy, čeho se obávají, na co se těší, probrali jsme bezpečné a slušné chování, seznámili se se školním řádem, hlavně s jeho novinkami, a podpisem potvrdili, že ho budeme respektovat. Teď je tento úkol ještě na vás na rodičích. Prosím o rychlé potvrzení návratek, tiskopisu GDPR nebo zapsání změn.

4.9. - vyučování končí v 11.30, celý den je věnován třídnickým potřebám, stmelení kolektivu a formování třídních pravidel - s sebou psací potřeby, svačinu, vhodné oblečení a obutí na ven.

- vybavení penálu po celý rok ! pero ( nezakazuji gumovací pera, ale prosím ještě o druhé pero obyčejné), ořezané tužky (2,3) a pastelky, nůžky, lepidlo, pravítko

5.9. - tento den již podle rozvrhu: učebnice, děti obdrží sešity - vhodné přinést s sebou obaly (3xvelký a 6x malý), vybavení na předmět Pohyb a sport

- hrací kostku a figurku ( tyto pomůcky využijeme během roku víckrát, prosím tedy a sbalení do pytlíčku a podepsání)

6.-7.9 - seznámení s plánem učiva ve třetím ročníku,  postupné opakování.

Popřejme si hodně trpělivosti a dětem úspěch.