Úvod > Základní škola > Třídy - důležité informace > 5. třída

Novější 1

ČJ

V květnu jsme opakovali stavbu věty jednoduché a stavbu souvětí. Zabývali jsme se shodou podmětu s přísudkem a seznámili jsme se s přímou a nepřímou řečí. Průběžně jsme procvičovali to, co bychom měli znát z předešlého období.

14. 6. nás čeká závěrečná písemná práce, na kterou již svědomitě opakujeme.

Procvičování:

vyjmenovaná slova, koncovky podstatných jmen, koncovky přídavných jmen, psaní skupin bje/bě, vje/vě, mně/mě, mluvnické kategorie u podstatných jmen a u sloves, shoda podmětu s přísudkem, předpony s/z/vz, psaní zdvojených souhlásek, slovní druhy, souvětí a věta jednoduchá.

Co nás čeká do konce školního roku

1. 5. ŘEDITELSKÉ VOLNO
  2. 5. STÁTNÍ SVÁTEK
  3. 5. ATLETICKÁ OLYMPIÁDA pro I. stupeň, vyučování nebude probíhat, s sebou svačinu, pití, sportovní oděv a obuv. !!! V případě nepřízně počasí probíhá výuka dle rozvrhu, náhradní termín olympiády bude 30. 5.)
  4. 5. PŘEDNÁŠKA POLICIE ČR - Bezpečně na internetu
  5. 5. ŠKOLNÍ VÝLET - Pěnkavův dvůr Takonín, Parazoo Vlašim; odjezd v 7:30 od budovy ZŠ (sraz v 7:20 před školou), návrat mezi 14:00 a 15:00 hod., informace budou upřesněny do ŽK.

1. 6. Naučný pořad agentury Pohodáři
  2. 6. Školohrátky
  3. 6. pedagogická rada
  4. 6. cvičení v přírodě
  5. 6. VYSVĚDČENÍ :-)

Dopravní soutěž

Datum konání: 20. 4. 2018

V pátek jsme absolvovali jízdu zručnosti. Všichni jsme se moc snažili.

DUBEN ČJ

Čtvrtletní práce - 4. 4.

ČJ mluvnice - větný celek, věta jednoduchá x souvětí, stavba věty, větné členy, procvičování probraného

ČJ sloh - osnova, vypravování

ČJ LV - čteme z čítanky (čítanky s sebou do školy!), plníme čtenářské bingo (do konce měsíce!)

Co nás čeká v březnu - ČJ

mluvnice: číslovky, slovesa; procvičování probraného učiva na 1/4 letní KP, práce na projektu Březen - měsíc knihy a internetu

literární výchova: práce na projektu Březen - měsíc knihy a internetu (projekt Fimfárum; kniha, autor, ilustrátor; kniha, časopis), nezapomenout na plnění ČTENÁŘSKÉHO BINGA!

sloh: práce na projektu Březen - měsíc knihy a internetu (psaní autorských textů - poezie i próza)

ČESKÝ JAZYK ÚNOR 2018

Co nás čeká?

-mluvnice: procvičování probraného učiva; nová látka (zájmena, číslovky)

-LV - čtenářské bingo, třídní kolo recitační soutěže (každý žák si vybere a naučí se jednu báseň)

-SLOH - nedokončený příběh (vyprávění); kultivace mluvního projevu - rozhovor, omluva

ČESKÝ JAZYK - LEDEN 2018

!!! POLOLETNÍ KP !!! 11. 1. 2018 - procvičuj tvoření slov + stavba; předpona x předložka, psaní přípon; vyjmenovaná slova; určování slovních druhů; podstatná jména - určování mluvnických kategorií; psaní i/y podle vzorů podst. jm.

CO NÁS ČEKÁ V LEDNU?

• PŘÍDAVNÁ JMÉNA - rozlišování měkkých, tvrdých a přivlastňovacích, určování vzorů, stupňování
  • PROCVIČOVÁNÍ

Výuka 22.12.2017

Upozornění:

Dne 22.12.2017 končí vyučování v 11hodin 30 minut.

Naše třída

Datum konání: 20. 12. 2017

Naše třída a mazlíčci

Ahoj

když jsme v pondělí přišli do třídy, čekalo nás velké překvapení. Naše holky Drusi a Lusi  nám pořídily tři mláďátka. Dali jsme jim jména Blesk, Skvrnka a Maky. Doufáme, že se jim bude dobře dařit. Na fotografii je celá třída kromě Fandy a Jirky, kteří jsou nemocní. Přejeme jim brzké uzdravení a krásné Vánoce.

Jak se učíme o ČJ :)

Milí návštěvníci,

přinášíme Vám pohled do našich hodin ČJ. Samozřejmě jsou našimi hlavními pomocníky ještě stále pero, sešit a učebnice. Někdy v hodinách ale hrajeme i hry a využíváme další pomůcky.

Zdraví Vás páťáci!

Hrajeme naše oblíbené "řady".

Pereme se se slovními druhy.

IMG_20171113_101954.jpg

Jsme v jednom letu, přiřazujeme slova ke slovním druhům.

Takhle si čteme.

IMG_20171113_120957.jpg

"Táhli, táhli, ale nevytáhli!" Dramatizujeme pohádku O veliké řepě :-).

Novější 1