Úvod > Základní škola > Třídy - důležité informace > 5. třída

DUBEN ČJ

Čtvrtletní práce - 4. 4.

ČJ mluvnice - větný celek, věta jednoduchá x souvětí, stavba věty, větné členy, procvičování probraného

ČJ sloh - osnova, vypravování

ČJ LV - čteme z čítanky (čítanky s sebou do školy!), plníme čtenářské bingo (do konce měsíce!)

Co nás čeká v březnu - ČJ

mluvnice: číslovky, slovesa; procvičování probraného učiva na 1/4 letní KP, práce na projektu Březen - měsíc knihy a internetu

literární výchova: práce na projektu Březen - měsíc knihy a internetu (projekt Fimfárum; kniha, autor, ilustrátor; kniha, časopis), nezapomenout na plnění ČTENÁŘSKÉHO BINGA!

sloh: práce na projektu Březen - měsíc knihy a internetu (psaní autorských textů - poezie i próza)

ČESKÝ JAZYK ÚNOR 2018

Co nás čeká?

-mluvnice: procvičování probraného učiva; nová látka (zájmena, číslovky)

-LV - čtenářské bingo, třídní kolo recitační soutěže (každý žák si vybere a naučí se jednu báseň)

-SLOH - nedokončený příběh (vyprávění); kultivace mluvního projevu - rozhovor, omluva

ČESKÝ JAZYK - LEDEN 2018

!!! POLOLETNÍ KP !!! 11. 1. 2018 - procvičuj tvoření slov + stavba; předpona x předložka, psaní přípon; vyjmenovaná slova; určování slovních druhů; podstatná jména - určování mluvnických kategorií; psaní i/y podle vzorů podst. jm.

CO NÁS ČEKÁ V LEDNU?

• PŘÍDAVNÁ JMÉNA - rozlišování měkkých, tvrdých a přivlastňovacích, určování vzorů, stupňování
  • PROCVIČOVÁNÍ

Výuka 22.12.2017

Upozornění:

Dne 22.12.2017 končí vyučování v 11hodin 30 minut.

Naše třída

Datum konání: 20. 12. 2017

Naše třída a mazlíčci

Ahoj

když jsme v pondělí přišli do třídy, čekalo nás velké překvapení. Naše holky Drusi a Lusi  nám pořídily tři mláďátka. Dali jsme jim jména Blesk, Skvrnka a Maky. Doufáme, že se jim bude dobře dařit. Na fotografii je celá třída kromě Fandy a Jirky, kteří jsou nemocní. Přejeme jim brzké uzdravení a krásné Vánoce.

Jak se učíme o ČJ :)

Milí návštěvníci,

přinášíme Vám pohled do našich hodin ČJ. Samozřejmě jsou našimi hlavními pomocníky ještě stále pero, sešit a učebnice. Někdy v hodinách ale hrajeme i hry a využíváme další pomůcky.

Zdraví Vás páťáci!

Hrajeme naše oblíbené "řady".

Pereme se se slovními druhy.

IMG_20171113_101954.jpg

Jsme v jednom letu, přiřazujeme slova ke slovním druhům.

Takhle si čteme.

IMG_20171113_120957.jpg

"Táhli, táhli, ale nevytáhli!" Dramatizujeme pohádku O veliké řepě :-).

ČESKÝ JAZYK - PROSINEC 2017

Kontrolní práce, které nás čekají:

• 7. 12. KP slovní druhy (viz sešit a pracovní listy)
  • 21. 12. odevzdej ČD za prosinec
  • čtvrtletní práce budeme psát po Vánocích, datum upřesníme - viz diáře.

POSLEDNÍ DEN KAŽDÉHO MĚSÍCE (pokud by poslední den připadl na víkend, přines ČD v pátek)  odevzdáváme čtenářský deník. Výběr knihy je na Tobě, musí ale odpovídat Tvému věku (nečti slabikáře, jsi páťák!!!). Stačí krátký popis děje (5 - 10 vět).

Procvičuj si souhrnný materiál ke slovním druhům, který jsi dostal/a od učitelky v říjnu a měl/a sis ho od té doby procházet, je prosinec, budeme z něho zkoušet!!!

Pravidelně si procvičuj vyjmenovaná slova!!!

Co už umíme a pravidelně procvičujeme v hodinách:

• vyjmenovaná slova
  • pádové otázky
  • základní informace o slovních druzích
  • psaní předpon x předložek
  • psaní předpon -s, -z, -vz
  • psaní přípon
  • víme, co jsou synonyma a antonyma, umíme vymyslet příklady
  • víme, co jsou slova jednoznačná a mnohoznačná
  • víme, z čeho se skládá slovo, umíme jeho skladbu znázornit

PROCVIČUJ SI KAŽDÝ DEN DOMA - I MALÁ CHVILKA DĚLÁ ZÁZRAKY. UČIVA PŘIBÝVÁ  A BEZ PRÁCE ZKRÁTKA NEJSOU KOLÁČE.

Všechna cvičení v kontrolních pracích jsou procvičená z hodin, často jsou naprosto totožná, takže stačí ve škole dávat pozor a v případě nejasností se ptát!

DOUČOVÁNÍ - každé druhé úterý v měsíci (když není kroužek vaření) - pokud žáci projeví o doučování zájem (nechápou probíranou látku) - od 12:45 do 13:30 hod v 5. třídě. Doučování není pravidelné, záleží na domluvě se žáky.

Sběr lesních plodů

Datum konání: 3. 11. 2017

Dobrý den,

plody nesmí být plesnivé

Informace na týdny od 19. 6. do 30. 6. 2017

Milí žáci a rodiče,

ZDE najdete základní informace pro poslední dny školního roku 2016/17.