Úvod > Základní škola > Třídy - důležité informace > 5. třída > ČESKÝ JAZYK - PROSINEC 2017

ČESKÝ JAZYK - PROSINEC 2017

Kontrolní práce, které nás čekají:

• 7. 12. KP slovní druhy (viz sešit a pracovní listy)
  • 21. 12. odevzdej ČD za prosinec
  • čtvrtletní práce budeme psát po Vánocích, datum upřesníme - viz diáře.

POSLEDNÍ DEN KAŽDÉHO MĚSÍCE (pokud by poslední den připadl na víkend, přines ČD v pátek)  odevzdáváme čtenářský deník. Výběr knihy je na Tobě, musí ale odpovídat Tvému věku (nečti slabikáře, jsi páťák!!!). Stačí krátký popis děje (5 - 10 vět).

Procvičuj si souhrnný materiál ke slovním druhům, který jsi dostal/a od učitelky v říjnu a měl/a sis ho od té doby procházet, je prosinec, budeme z něho zkoušet!!!

Pravidelně si procvičuj vyjmenovaná slova!!!

Co už umíme a pravidelně procvičujeme v hodinách:

• vyjmenovaná slova
  • pádové otázky
  • základní informace o slovních druzích
  • psaní předpon x předložek
  • psaní předpon -s, -z, -vz
  • psaní přípon
  • víme, co jsou synonyma a antonyma, umíme vymyslet příklady
  • víme, co jsou slova jednoznačná a mnohoznačná
  • víme, z čeho se skládá slovo, umíme jeho skladbu znázornit

PROCVIČUJ SI KAŽDÝ DEN DOMA - I MALÁ CHVILKA DĚLÁ ZÁZRAKY. UČIVA PŘIBÝVÁ  A BEZ PRÁCE ZKRÁTKA NEJSOU KOLÁČE.

Všechna cvičení v kontrolních pracích jsou procvičená z hodin, často jsou naprosto totožná, takže stačí ve škole dávat pozor a v případě nejasností se ptát!

DOUČOVÁNÍ - každé druhé úterý v měsíci (když není kroužek vaření) - pokud žáci projeví o doučování zájem (nechápou probíranou látku) - od 12:45 do 13:30 hod v 5. třídě. Doučování není pravidelné, záleží na domluvě se žáky.