Úvod > Základní škola > Třídy - důležité informace > 7. třída > Družba v Kamenici nad Lipou se vydařila

Družba v Kamenici nad Lipou se vydařila

Datum konání:
15.5.2018

Družba našich základních škol není ojedinělou záležitostí, neboť naše školy spolupracují již pár let. Po letošním lyžařském kurzu, se ale utvořila tak úžasná parta dětí, které se mezi sebou pravidelně navštěvují a i proto byla zorganizována tato akce. A tady jsou reakce našich žáků den poté.

„Včera jsme byli v Kamenici, přijeli jsme vlakem, ale i když pršelo, naši kamarádi nás přivítali s úsměvem. V jedné ze tříd jsme u fotek zavzpomínali na lyžařský kurz. Poté nás provedli po jejich obrovské škole. Je fakt veliká, ale moc pěkná. Pak jsme si zahráli hry v tělocvičně a nakonec vše zakončili skvělým jídlem. Všichni jsme se moc bavili a těšíme se na další akci.“

„Včerejšek v Kamenici byl super, bavili jsme se, hráli jsme hry, v restauraci jsme jedli a zpívali a i přes rozbitý vlak cestou zpět, jsme si to všichni užili!“

„Super den, kdy jsme zase viděli kamarády z Kamenice. Prošli jsme si jejich školu, zahráli si fotbal, florbal a vybiku. Pak jsme šli do restaurace Berger, kde jsme si dali pizzu a pití. Jídlo bylo moc dobré. Pak nás šli všichni doprovodit zpět na vlak a rozloučili jsme se.“

„My žáci 7. třídy ZŠ a MŠ Černovice, jsme navštívili naše kamarády ze ZŠ Kamenice nad Lipou. Pozvali nás na společně strávené odpoledne, které začalo prohlídkou školy. Je značně větší, než ta naše. Podívali jsme se na fotky z lyžáku a pak jsme se přesunuli do sportovní haly, kde jsme hráli míčové hry. Dále jsme navštívili restauraci Berger, kde si většina z nás dala pizzu, ale i tak jsme si zvládli i povídat. Potom nás žáci a učitelka z Kamenice doprovodili k vlaku a jeli jsme domů. Cestou se nám ale vlak porouchal, ale nakonec jsme v pohodlí aut dojeli domů.“

No, nestálo to za to? Těšíme se na další setkání!