Úvod > Základní škola > Aktuálně z ZŠ > Evropská výměna ozdob 2016

Evropská výměna ozdob 2016

12.12.2016

Evropské Vánoce

Naše škola se letos přihlásila do programu „Evropská vánoční výzdoba dekorací“. Projekt probíhá v rámci sítě informačních středisek Evropské unie Europe Direct.

Do projektu se zapojili žáci 7. a 9. ročníku. Sedmáci vyráběli vánoční přání a ozdobičky na vánoční stromeček. Deváťáci pak vytvářeli prezentace o českých vánočních zvycích a o naší škole – a to nejen v českém, ale i v anglickém jazyce. Dopisy s těmito materiály zamířily do Francie, Německa, Velké Británie, Španělska, Itálie, Rakouska, Polska, Bulharska, Rumunska, Irska, Litvy, Řecka a Belgie.

Následovaly chvíle čekání – jaká překvapení dorazí k nám? A dočkali jsme se. Ozdobičky zkrášlily jeden z vánočních stromků na našem tradičním jarmarku, materiály o vánočních zvycích a o jednotlivých školách byly nejprve vystaveny, poté byly v hodinách anglického jazyka překládány a děti měly možnost si o nich popovídat. Zábavným a netradičním způsobem tak žáci získali mnoho nových poznatků a procvičili se i v angličtině.

Projekt byl velice zábavný, přínosný a smysluplný. Těšíme se na další podobné akce.

Mgr. Marcela Kokšteinová