Úvod > Základní škola > Aktuálně z ZŠ > Okresní kolo v malé kopané

Okresní kolo v malé kopané

22.9.2015

Dne 22. 9. 2015 se zúčastnili žáci naší školy okresního kola v malé kopané. Turnaj se odehrál za účasti 12 škol okresu na hřišti Pod Kalvárií v Pelhřimově. Po vydařeném vystoupení obsadili černovičtí žáci 1. místo a postoupili do krajského kola.
V základní skupině naši nejdříve porazili ZŠ Kamenici nad Lipou 2 : 1, poté ZŠ Pacov 1 : 0 a v posledním utkání skupiny ZŠ Počátky 2 : 0. Ze skupiny tedy postoupili jako vítěz do finálové skupiny.

Ve finálové skupině nejprve remizovali se ZŠ Krásovy domky Pelhřimov 0 : 0 a v posledním zápase zvítězili 2 : 0 nad ZŠ Na Pražské. Turnaj měl nakonec zajímavou zápletku, protože zápas ZŠ Krásovy domky Pelhřimov proti ZŠ Na Pražské Pelhřimov skončil také výsledkem 2 : 0. O konečném pořadí na prvních dvou místech museli - při stejném počtu bodů i skóre z finálové skupiny - rozhodnout mezi ZŠ Černovice a ZŠ Krásovy domky Pelhřimov penalty. Naši žáci udrželi nervy na uzdě a po vítězství 3 : 2 v penaltovém souboji si odvážejí první místo a postup do krajského kola. Turnaj odehráli tito žáci – brankář Martin Nowák, v poli Lukáš Pěnka, Jindřich Hůlka, David Pravda, Matěj Máca, David Svadba, Jiří Kos, Ondra Hodina.

Kaňkou na celém turnaji bylo zranění klíčového hráče Černovic Davida Pravdy ve druhém utkání s Pacovem. David byl úspěšným střelcem obou branek s Kamenicí a jedné s Pacovem. Ostatní branky přidali L. Pěnka 2, J. Hůlka 1 a M. Máca 1. V penaltovém rozstřelu skórovali L. Pěnka, J. Hůlka a brankář M. Nowák, který zároveň jednu penaltu chytil a posunul naše mužstvo do krajského kola.

Děkujeme všem zúčastněným za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v krajském kole.

Mgr. Josef Hadrava