Úvod > Základní škola > Aktuálně z ZŠ > Praktická první pomoc a Ochrana člověka pro 1. stupeň

Praktická první pomoc a Ochrana člověka pro 1. stupeň

9.4.2018

Praktická první pomoc a ochrana člověka v ZŠ

V pondělí 9. dubna byla u nás ve škole zdravotní výchova. O první hodině nás paní učitelka seznámila s tím, jak postupovat při dopravní nehodě nebo požáru. Při druhé hodině jsme se učili, jak se zachází s hasicími přístroji. Třetí hodinu jsme si s panem ředitelem napsali test, aby nás vyzkoušel, co jsme se ze zdravotní výchovy naučili. Čtvrtou hodinu jsme nacvičovali evakuaci žáků ze školy. Pátou hodinu jsme obcházeli stanoviště, kde jsme si zkoušeli základy první pomoci a ochrany člověka. V tělocvičně jsme také za pomoci hasičů uskutečnili sestup po žebříku. Na posledním stanovišti dostala naše skupina plný počet bodů. Z toho jsme měli všichni radost.

Eliška Kotrčová, 5. třída

Poděkování

Děkuji za pomoc na projektu Praktické první pomoci a Ochrany člověka všem záchranářům a hasičům.

Letos pomáhali: MUDr. Vendula Mazancová, Jana Hálová, DiS., Pavel Straka, DiS., Martin Holub, Tomáš Pařízek, Richard Vaníček, František Vejda a Vojtěch Hůlka.

Mgr. Jana Nováková

fotogalerie viz: