Úvod > Základní škola > Aktuálně z ZŠ > Z Černovic do Svaté země

Z Černovic do Svaté země

29.10.2016

Ve dnech 29. října až 7. listopadu 2016 se v Památníku Yad Vashem v Jeruzalémě konal vzdělávací seminář určený 18 vybraným pedagogům z celé České republiky. Za naši školu jsem se jej zúčastnila já.

Program se skládal z řady přednášek a workshopů, vedených renomovanými odborníky z Mezinárodní školy pro studia holocaustu a dalšími externími lektory. Nedílnou součástí bylo i setkání s očitými pamětníky nacistických represí z doby druhé světové války. V letošním roce jsme se mohli seznámit s paní Ruth Meisner a jejím životním příběhem. Tato vitální žena je mimochodem vnučkou Wertheimerů - zakladatelů světoznámé delikatesy – znojemských okurek.

Odborný program doplnily i komentované prohlídky Památníku Yad Vashem, Jeruzaléma, kibucu Beit Theresienstadt a Masady se zbytky pevnosti Heroda Velikého.

Mgr. Marta Leblová