Úvod > Základní škola > Aktuálně z ZŠ > Zeměpisné úspěchy

Zeměpisné úspěchy

31.5.2017

Tento rok, jako každý školní rok, jezdíme s dětmi na různé druhy zeměpisných soutěží a většinou ne bez úspěchu. Také letos jsme dokázali vyniknout. V zeměpisné olympiádě Pavlínka Nymburská ze 6. třídy získala zlato v okresním kole. V krajském kole se mezi skoro samými kluky prodrala do první desítky, takže obrovský úspěch. Dále jsme se se dvěma žáky z 8. třídy zúčastnili velmi prestižní soutěže Poznej Vysočinu v Jihlavě. Na tuto soutěž jsme se připravovali velmi poctivě, přesto se nedá naučit úplně všechno, co se našeho kraje týká ( pohoří, vodstvo, průmyslové značky, různí umělci, atd.). Test psalo přes 150 žáků a Sára Filípková se umístila na krásném 55.místě (v loni na 82. místě). Bohužel prvních 40 jezdí na dvoudenní zájezd do Prahy, tak snad příští rok se tam Sára nebo někdo jiný snad už podívá. Další pěkný úspěch jsme zažili v Jihlavě na soutěži Eurorebus, kde soutěží vždy týmy po třech z každého ročníku druhého stupně. Toto je velmi těžká soutěž, kde soupeříme především s gymnazisty, kterým naše škola těžko konkuruje. Přesto se zástupci ze šesté třídy-Terezka Kolářová, Martin Fučík a Pavlínka Nymburská- umístili na úžasném 11. místě ze 27 škol. Nejlepší umístění získali naši zástupci z 3.-5.třídy ve speciální kategorii pro juniory (pro žáky prvního stupně). Stříbro si z této kategorie odvezla děvčata: Kačenka Brožková ze 3.třídy, Vendulka Kotrčová ze 4. třídy a Helenka Brožková z 5. třídy. Takže se opět, jako vloni, zúčastníme celostátního kola 5.6.2017 v Praze. Takže držte palce!

Mgr.Tereza Brožková