Úvod > Základní škola > Třídy - důležité informace > 1. třída > INFORMACE NA OBDOBÍ OD 6. 6. DO 30. 6. 2022

INFORMACE NA OBDOBÍ OD 6. 6. DO 30. 6. 2022

CO NÁS ČEKÁ:

8. 6. - den bez aut

8. 6. - projektový den (do školy pouze psací potřeby, pastelky, svačinu a pití).

9. 6. - Školohrátky (od 15.00)

14. 6. - fotografování

16. 6. a 17. 6. vybírám podepsané žákovské knížky

17. 6. - den bez tašek

do 17. 6. budou probíhat kroužky

22. 6. - výuka naruby (1. a 2. vyučovací hodina)

do 27. 6. přinést peníze na sešity ( 90,- Kč)

27. 6. - třídnický den ( úklid, bezpečnost, taška na výkresy)

28. 6. - výměna učebnic (děti dostanou učebnice - batůžek na učebnice formátu A4)

29. 6. - cvičení v přírodě - vhodné oblečení, pohodlné boty, čepici proti sluníčku, popř. namazat krémem, nastříkat repelentem, pláštěnku, svačinu, pití.  V případě nepříznivého počasí hry ve třídě.

30. 6. - vysvědčení ( děti budou ve škole do 8.45 - odchod na chodbu II. stupně - poslední zvonění deváťákům - přinést si zvoneček )

Učivo:

Písmenka v deskách: celá abeceda (do 17. 6. - pak písmena a číslice nenosit)

Číslice: 0 - 20

Každý den kontrolovat:

• 1x za týden podepsat vedle známek ŽK
  • 2x ořezané tužky (č.2) a ořezané pastelky, psací potřeby (ne roller s gumovatelnou náplní)
  • obsah penálu
  • domácí úkol - ÚKOLNÍČEK
  • obsah aktovky
  • každý den je třeba procvičovat čtení, diktát slov, opis, přepis,sčítání a odčítání. Procházet stránky ve SLABIKÁŘI, které jsme dělali ve škole.
  • malé pravítko (15cm) a číselnou osu (součást učebnice M4)

PS - děti musí mít na venkovní hřiště jiné boty než do tělocvičny (jakékoli pevné boty). Sandále nestačí.

Český jazyk

Správná výslovnost. Čtení s porozuměním. Zvyšování plynulosti čtení. Práce s textem. Pohádky, vyprávění, říkadla.

Psaní

Psaní dalších písmen, slabik, slov a vět. Diktát slov, slabik, vět. Opis, přepis. Správné držení tužky, sezení.

Matematika

Matematika 4. Sčítání a odčítání do 20 s přechodem desítky. Sčítání a odčítání více čísel. Slovní úlohy. Geometrické tvary, rýsování – malé pravítko (15 cm) a číselnou osu (součástí učebnice č. 4)

Svět kolem nás

Léto.