Úvod > Základní škola > Třídy - důležité informace > 1. třída > INFORMACE NA TÝDNY OD 11. 10. DO 22. 10. 2021

INFORMACE NA TÝDNY OD 11. 10. DO 22. 10. 2021

Co nás čeká:

Měsíc říjen – sběr lesních plodů – každé úterý a pátek od 7:00 ve vestibulu školy (vybírají se kaštany a žaludy)

Písmenka v deskách: M, m, A, a, Á, á, L, l, E, e, É, é, S, s, O, o, P, p (jiná ne)

Číslice: 1, 2, 3, 4, 5, 6

Plavání: 13. 10., 20. 10., 3. 11., 10. 11. 2021 -do školy: psací potřeby (penál s pastelkami), Živou abecedu, Moje první psaní, svačinu, pití.

Vybavení dětí: plavky (děvčata kompletní dvojdílné nebo vcelku), koupací čepice (není podmínkou), mýdlo, 2 ručníky, kapesník, igelitovou tašku na mokré věci.

12. 10. - nebudu přítomna na konzultační hodiny

Každý den kontrolovat:

• 2x ořezané tužky (č.2) a ořezané pastelky
  • obsah penálu
  • domácí úkol v učebnici, sešitě – označený červeným kroužkem + ÚKOLNÍČEK
  • obsah aktovky
  • 1x za týden podepsat vedle známek ŽK
  • každý den je třeba procvičovat čtení slabik (slabiky zkoušet číst bez vyslovení jednotlivých hlásek), procházet stránky v ŽA, které jsme dělali ve škole, sčítání a odčítání.

Český jazyk

S,s,O,o,P,p  rozklad slov na slabiky, rozlišování hlásek. Tvoření vět. Analýza a syntéza slabik. Pohádky, říkadla.

Psaní

Psaní písmen a slabik. Psaní číslic 4 a 5. Správné držení tužky, sezení.

Sčítání a odčítání v oboru do 5 (6).

Svět kolem nás

Živočichové na podzim. Podzim.