Úvod > Základní škola > Třídy - důležité informace > 1. třída > INFORMACE NA TÝDNY OD 25. 10. DO 5. 11. 2021

INFORMACE NA TÝDNY OD 25. 10. DO 5. 11. 2021

Co nás čeká:

pondělí 25.10. nebudou kroužky

středa 27. 10. podzimní prázdniny

čtvrtek 28. 10. státní svátek

pátek 29. 10. podzimní prázdniny

3. a 4.11. - sběr papíru - ráno v 7 hodin ve vestibulu školy

5.11. - PROUŽKOVANÝ den (přijď do školy v něčem proužkovaném)

Měsíc říjen – sběr lesních plodů – každé úterý a pátek od 7:00 ve vestibulu školy (vybírají se kaštany a žaludy)

Písmenka v deskách: M, m, A, a, Á, á, L, l, E, e, É, é, S, s, O, o, Ó, ó, P, p, U, u, Ú, ú, I, i, Í, í (jiná ne)

Číslice: 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Plavání: 3. 11., 10. 11. 2021 -do školy: psací potřeby (penál s pastelkami), Živou abecedu, Moje první psaní, svačinu, pití.

Vybavení dětí: plavky (děvčata kompletní dvojdílné nebo vcelku), koupací čepice (není podmínkou), mýdlo, 2 ručníky, kapesník, igelitovou tašku na mokré věci.

Každý den kontrolovat:

• 1x za týden podepsat vedle známek ŽK
  • 2x ořezané tužky (č.2) a ořezané pastelky
  • obsah penálu
  • domácí úkol v učebnici, sešitě – označený červeným kroužkem + ÚKOLNÍČEK
  • obsah aktovky
  • každý den je třeba procvičovat čtení slabik, popř. rozklad a sklad slabik, slov(slabiky zkoušet číst bez vyslovení jednotlivých hlásek), sčítání a odčítání. Procházet stránky v ŽA, které jsme dělali ve škole.

Český jazyk

P,p, U, u, I, i  rozklad slov na slabiky, rozlišování hlásek, pozice hlásek ve slově. Čtení otevřených slabik. Tvoření vět. Analýza a syntéza slabik. Pohádky, říkadla.

Psaní

Psaní písmen a slabik. Psaní číslic 0 a 6. Správné držení tužky, sezení.

Sčítání a odčítání do 7.

Svět kolem nás

Podzim na poli. Stromy na podzim. Opakování.