Úvod > Základní škola > Třídy - důležité informace > 1. třída > INFORMACE NA TÝDNY OD 27. 9. DO 8. 10.

INFORMACE NA TÝDNY OD 27. 9. DO 8. 10.

Co nás čeká:

1. 9. ředitelské volno
  2. 9. státní svátek

1. 10. zelený den – zelené oblečení, běžná výuka

Měsíc říjen – sběr lesních plodů – každé úterý a pátek od 7:00 ve vestibulu školy (vybírají se kaštany a žaludy)

Písmenka v deskách: M, m, A, a, L, l, E, e (jiná ne)

Plavání: cena 1 000,-Kč (prosím zaplatit do 1. 10. - potvrzení po první lekci)

6. 10., 13. 10., 20. 10., 3. 11., 10. 11. 2021 -do školy: psací potřeby (penál s pastelkami), Živou abecedu, Moje první psaní, svačinu (2x – před odjezdem, přestávka na kurzu), pití.

Vybavení dětí: plavky (děvčata kompletní dvojdílné nebo vcelku), koupací čepice (není podmínkou), mýdlo, 2 ručníky, kapesník, igelitovou tašku na mokré věci.

Každý den kontrolovat:

• 1x za týden podepsat vedle známek ŽK
  • 2x ořezané tužky (č.2) a ořezané pastelky
  • obsah penálu
  • domácí úkol v učebnici, sešitě – označený červeným kroužkem + ÚKOLNÍČEK
  • obsah aktovky

Český jazyk

Tvoření vět, rozvoj řeči, slovní zásoba, slabiky ve slově, L, l, E, e, rozklad slov na slabiky, rozlišování hlásek, analýza a syntéza slabik.

Říkanky, pohádky, vyprávění.

Psaní

Uvolňovací cviky (uvolnění ruky a příprava na psaní), šikmá prohnutá čára, kličky, zátrhy, psaní číslic, správné držení tužky.

Sčítání a odčítání v oboru do 4.