Úvod > Základní škola > Třídy - důležité informace > 1. třída > INFORMACE NA TÝDNY OD 30. 5. DO 3. 6. 2022

INFORMACE NA TÝDNY OD 30. 5. DO 3. 6. 2022

PS – oblečení na cvičení venku

31. 5. VÝLET

1. 6. DĚTSKÝ DEN V OBOŘE děti budou dopoledne v oboře, s sebou baťůžek, pití, něco na opékání nebo jinou svačinu, sportovní oblečení a obutí

3. 6. OBLEČKOVÝ DEN - sport

Co nás čeká:

Písmenka v deskách: celá abeceda

Číslice: 0 - 20

Každý den kontrolovat:

• 1x za týden podepsat vedle známek ŽK
  • 2x ořezané tužky (č.2) a ořezané pastelky, psací potřeby (ne roller s gumovatelnou náplní)
  • obsah penálu
  • domácí úkol - ÚKOLNÍČEK
  • obsah aktovky
  • každý den je třeba procvičovat čtení, diktát slov, opis, přepis,sčítání a odčítání. Procházet stránky ve SLABIKÁŘI, které jsme dělali ve škole.
  • malé pravítko (15cm) a číselnou osu (součást učebnice M4)

Český jazyk

Procvičování čtení slov složitější stavby. Správná výslovnost. Čtení s porozuměním. Zvyšování plynulosti čtení. Práce s textem. Pohádky, vyprávění, říkadla.

Psaní

Psaní dalších písmen, slabik, slov a vět. Diktát slov, slabik, vět. Opis, přepis. Správné držení tužky, sezení.

Matematika

Matematika 4. Sčítání a odčítání do 20 s přechodem desítky. Sčítání a odčítání více čísel. Slovní úlohy. Geometrické tvary, rýsování – malé pravítko (15 cm) a číselnou osu (součástí učebnice č. 4)

Svět kolem nás

Letní proměny v přírodě.

Léto na zahradě.

Léto v lese.

- činnost kroužků a doučování do 17.6.