Úvod > Základní škola > Třídy - důležité informace > 1. třída > INFORMACE NA TÝDNY OD 31. 1. DO 11. 2. 2022

INFORMACE NA TÝDNY OD 31. 1. DO 11. 2. 2022

31. 1., 7. 2. testování

31. 1. vysvědčení

1. 2. bruslení Soběslav (info „BRUSLENÍ“)

3. 2.  - A – tupá jehla a bavlnka

4. 2. pololetní prázdniny

14. 2. – 18. 2. – JARNÍ PRÁZDNINY

8. 2. 2022 nebudu přítomna na konzultační hodiny

Co nás čeká:

Písmenka v deskách: M, m, A, a, Á, á, L, l, E, e, É, é, S, s, O, o, Ó, ó, P, p, U, u, Ú, ú, I, i, Í, í, T, t, J, j, Y, y, N, n, V, v, Z, z, D, d, K, k, Š, š, R, r

Číslice: 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Každý den kontrolovat:

• 1x za týden podepsat vedle známek ŽK
  • 2x ořezané tužky (č.2) a ořezané pastelky
  • obsah penálu
  • domácí úkol - ÚKOLNÍČEK
  • obsah aktovky
  • každý den je třeba procvičovat čtení (slabiky zkoušet číst bez vyslovení jednotlivých hlásek), diktát slov, opis, přepis, sčítání a odčítání. Procházet stránky ve SLABIKÁŘI, které jsme dělali ve škole.

Český jazyk

Opakování probraných písmen, hlásky a písmena Š, š, R, r. Analýza a syntéza slabik a slov. Pohádky, vyprávění, říkadla se zimní tématikou.

Psaní

Psaní písmen, slabik, slov. Diktát probraných písmen. Opis, přepis. Správné držení tužky, sezení.

Matematika

Sčítání a odčítání do 10. Porovnávání, orientace na ose, řazení čísel, doplňování čísel, geometrické tvary, slovní úlohy.

Svět kolem nás

Péče o tělo.