Úvod > Základní škola > Třídy - důležité informace > 1. třída > Informace na týdny od 5.10. do 16.10.2020

Informace na týdny od 5.10. do 16.10.2020

Číslice a tečky do pěti, dát do pytlíku (popř. desky na číslice), nosit na hodiny matematiky.

Písmena M, m, A, a, L, l, E, e, S, s - v deskách nosit do školy - JEN TA PÍSMENA, KTERÁ MÁME PROBRANÁ - NE VŠECHNA!

7.10. - plavání Jindřichův Hradec - odjezd 9:40, příjezd kolem 13:00 (na plavání není potřeba vozit sprchové gely, mají je k dispozici ve sprchách v dávkovači)

Sběr lesních plodů - nasbírané suché plody se vybírají každý pátek v říjnu ve vestibulu před začátkem výuky

Každý den kontrolovat:

• 1x za týden podepsat vedle známek notýsek
  • tužky (č.2) a pastelky ořezané
  • obsah penálu úplný
  • domácí úkol písemný vždy v úterý a čtvrtek, ostatní dny číst (ŽA) - hledat písmena, která známe v kterémkoli textu
  • obsah aktovky (nenosit zbytečně všechno učení)

_______________________________________________________________________________________________________

Co nás čeká:

Český jazyk:

Příprava na čtení. L l, E e, S s, rozklad slov na slabiky, čtení slabik, rozlišování hlásek, délka slabik. Tvoření vět.

Psaní – uvolňovací cviky (uvolnění ruky a příprava na psaní), šikmé čáry, kličky, zátrhy. Správné držení tužky.

Matematika

Porovnávání, číslice 1,2,3,4,5. Sčítání a odčítání v oboru do 4, 5. Práce s kartami, znázorňování čísel. Slovní úlohy.

Svět kolem nás

Podzim - počasí

Živočichové na podzim, podzim na zahradě, v sadu