Úvod > Základní škola > Třídy - důležité informace > 1. třída > Online výuka - MS Teams

Online výuka - MS Teams

Dobrý den,

sice máme před sebou ještě víkend, kdy je učení zavřené, ale chtěla bych vás poprosit o spolupráci a přípravu na pondělí...

Pro nás tento týden prázdninový nebyl, učili jsme se pracovat v novém programu, který od pondělí budeme využívat pro distanční výuku.

Nejdřív bych Vás chtěla poprosit o instalaci programu MS Teams do vašeho počítače, který stáhnete na adrese:

Pokud by někdo nevěděl, jak program nainstalovat, tak návod naleznete v záložce: Distanční výuka

Na osobní emaily, které jste mi uvedli na začátku školního roku, Vám dnes rozešlu přístupové údaje. Jakmile je obdržíte, můžete se dále seznamovat s programem MS Teams. Protože to asi ne pro každého bude snadné, zkusila jsem pro vás nahrát krátké video, kde budete seznámeni se třemi věcmi, které budeme používat (vyzvedávání práce, odevzdání práce, videohovor): Můj krátký návod

(Video je nechtěně ukončené o pár vteřin dříve, program umožňoval pouze 10 minut :) )

Tento program je možné naistalovat i do chytrých telefonů. Vzhledem k tomu, že doteď jste mi fotili hotové stránky a posílali jako fotky, doporučuji proto využít i tuto variantu, která bude jednodušší na odevzdávání úkolů. Kdyby bylo potřeba, mohla bych krátké instruktážní video natočit i o používání aplikace na chytrém telefonu.

V MS Teams je nyní pro děti připraveno jedno zadání domácí úkoly (to je ale staré, jen ukázkové, takže nic prosím nedělejte:) ), pouze úkol rozklikněte a já poté uvidím, že jste si ho zobrazili a do MS Teams se úspěšně dostali.

Poslední věc, o kterou bych Vás chtěla poprosit, zda mi dáte vědět, jestli se vaše dcera/syn může účastnit videohovorů v časech 10:00 - 10:30, nebo 10:30 - 11:00 (pouze jedna možnost). Ideálně, abychom se rozdělili na 2 stejné skupiny. Dejte mi prosím vědět v konverzaci v MS Teams!