Úvod > Základní škola > Třídy - důležité informace > 1. třída > Úkoly na středu 21.10.2020

Úkoly na středu 21.10.2020

Datum konání:
21.10.2020

Úkoly na středu 21.10.2020

!Tento pátek (23.10.2020) od 7 do 7:45 je poslední možnost přinést do vestibulu školy nasbírané kaštany a žaludy!

Český jazyk - čtení - ŽA:

• protože nám dnes přibyde další písmenko, dávám možnost získat slibovanou jedničku za básničku S (natočte na video recitaci básně S a pošlete:) )
  • písmeno O - ústně - vymysli, co začíná na O (jméno, zvíře, jídlo, věc - od každého alespoň 2 věci)
  • str. 32:
    • Prohlédnout, jak vypadá velké a malé tiskací O, velké a malé psací O
    • budík - prohlédnout obrázky, říkat, kde slyšíme O
    • papoušek - stejně jako u písmene S - několikrát dětem přečtěte (nebo může klidně i sourozenec), než se jim to dostane do hlavy; u básničky zakroužkovat všechna O
    • kytička - přečíst řádku písmen
  • sešit ABC - (jako u písmene S) doprostřed stránky napsat velké O a namalovat alespoň 5 věcí na O

Matematika - Krtek:

• str. 23
    • Znázorni a vypočítej - nejdříve podle příkladu škrtat tečky, pak podle teček vytvořit příklad a vypočítat
    • zelený rámeček - přepsat a vypočítat do sešitu
    • slovní úlohy - ať děti sami zkusí vymyslet i tu slovní část (např. Přišlo k nám 5 andílků, ale dva se do chodby nevešli. Kolik jich stálo v chodbě?)
  • čtvercová síť - najdi klukovi cestu do obchodu - začněte u šipky a podle žlutých šipek najděte cestu - o 2 čtverečky nahoru, o 3 doprava, o 1 nahoru, ... - Čtvercová síť

Psaní - zajíc:

Vím, že ve středu psaní nemají, ale ve čtvrtek mají naopak dvě. Takže místo dlouhého psaní ve čt budou chvíli psát ve st.

• str. 34
    • nejdříve žlutou pastelkou podle šipek obtáhnout 5x zelenou dolní kličku
    • poté tužkou obtáhnout zbylé 3 - každé několikrát

Ateliér:

Využijeme psaní a vaším úkolem bude nakeslit ryby ve vodě (v písance na str. 17 jsme dělali vlnovky, na str. 34 dolní kličky, ze kterých jdou krásně udělat rybky). Vaše výtvory pak pověsíme ve třídě na nástěnku.