Úvod > Základní škola > Třídy - důležité informace > 2. třída

2. třída

Vítejte na stránce 2. třídy ZŠ Černovice! Najdete tady nejdůležitější informace a aktuality z dění v naší třídě a stáhnete zde všechny potřebné dokumenty.

Rozvrh hodin: https://zscernovice.edupage.org/timetable/

Svět kolem nás

Datum konání: 18. 2. 2019

Často o hodinách potřebujeme lepidlo a nůžky. Zkontroluj si, že máš nůžky a lepidlo vždy v tašce (nebo penále).

J. Nováková

Publikováno 18. 2. 2019 13:26

Infolist od 10. 6. do 28. 6. 2019 a jiné informace

Informace pro školní rok 2018-19 - 2. ročník:

Informace pro školní rok - 2.roč..pdf

Učební osnovy z internetu - 2. roč..pdf

Školní řád-výňatky.pdf

Celé znění školního řádu včetně sankčního řádu a klasifikačního řádu je na stránkách školy.

Pravidla pro hodnocení žáků (kráceno).pdf

Poruchy učení a chování.pdf

Jak zkvalitnit domácí přípravu do školy.pdf

Infolist od  10. 6. - 28. 6. 2019:

INFORMACE PRO RODIČE

Do pátku 21. 6. odevzdat slepené a vyčistěné učebnice Český jazyk, Čítanka a Já a můj svět. Případné poškození budou platit podle míry poškození a podle ceny učebnice. Pracovní sešity českého jazyka a matematiky ponechají přes prázdniny ve škole.

Vybírá se 196 Kč na sešity, čtvrtky, barevné, xeroxové a kreslicí papíry pro 3. ročník.

18. 6. výlet za odměnu - Cinestar a planetárium České Budějovice - členové žákovské samosprávy, ekotýmu a za sběr

18. 6. a 25. 6. odpadá odpolední vyučování

26. 6. hudebně taneční pořad "Tamtam Afrika" - vybírá se 55 Kč - celoškolní akce

27. 6. cvičení v přírodě - sportovní oblečení a obuv, ochrana proti slunci/dešti/klíšťatům, svačina, pití

28. 6. vysvědčení - předpokládaný konec v 8. 50 h (vzít si folii, zvoneček -zvoníme deváťákům na rozloučení)

Každý den procvičovat násobilku 2, 3, 4, 5, popř. jiné pamětné učivo. Adresy internetových online cvičení z matematiky a českého jazyka mají v Notýsku.

CO  NÁS  ČEKÁ - UČIVO

Větný celek, věta jednoduchá a souvětí. Vypravování.

Báseň, pohádka, příběh. Poslech, čtení, přednes (výrazné čtení), práce s textem.

Opis, přepis slov, vět.

Matematika

Násobení a dělení 6, 10. Příklady se závorkami. Slovní úlohy.                                               .

Bod, přímka, polopřímka, úsečka. Rýsování a měření úseček.

Ateliér - ukázky prací:

22.4. 3.JPG  9.4.  zajíci.JPG  16. 4. velikonoční přání.jpg

23.4.domácí zvířata  7.5.1.modelování postav 2.modelování postav

14.5.tulipán a narcis z papíru

17. 4. se uskutečnil dopravní den. Děti kromě písemných testů závodily v jízdě na rychlost, jízdě podle dopravních značek a potom v slalomu. Nakonec si v učebně zkoušely chůzi na přechodu, přecházení podle semaforu, chůzi s brýlemi (které měly simulovat chůzi pod vlivem alkoholu) a jiné aktivity.

Publikováno 3. 9. 2018 9:35