Úvod > Základní škola > Třídy - důležité informace > 2. třída

2. třída

Vítejte na stránce 2. třídy ZŠ Černovice! Najdete tady nejdůležitější informace a aktuality z dění v naší třídě a stáhnete zde všechny potřebné dokumenty.

Rozvrh hodin: https://zscernovice.edupage.org/timetable/

Svět kolem nás

Datum konání: 18. 2. 2019

Často o hodinách potřebujeme lepidlo a nůžky. Zkontroluj si, že máš nůžky a lepidlo vždy v tašce (nebo penále).

J. Nováková

Publikováno 18. 2. 2019 13:26

Infolist od 1. 4. do 12. 4. 2019 a jiné informace

Informace pro školní rok 2018-19 - 2. ročník:

Informace pro školní rok - 2.roč..pdf

Učební osnovy z internetu - 2. roč..pdf

Školní řád-výňatky.pdf

Celé znění školního řádu včetně sankčního řádu a klasifikačního řádu je na stránkách školy.

Pravidla pro hodnocení žáků (kráceno).pdf

Co je to dyslexie.pdf

Asi třetina až pětina žáků ve třídě má dyslektické obtíže. Vzhledem k tomu, že jim některé maminky věnují náležitou péči (časté čtení s dohledem, pomoc s psaním úkolů, používání dalších učebních materiálů), tyto děti zvládají požadavky školního vzdělávacího programu bez problémů. Tak tomu bylo i minulosti.

Vyprávění dívky z Vietnamu.pdf - vyprávění dívky Huong Lam Thi Que z publikace "Jaká je u mě škola?" (META,o.p.s.)

Opět budou vybírány kaštany a žaludy, pomerančová kůra, hliník, PET víčka, papír. Též mohou nosit použité baterie.

Sběr papíru se uskuteční v úterý a ve středu 16. a 17. 4. 2019 ve vestibulu školy od 7 h. Papír rozdělte na směs (noviny, letáky, knihy, ...) a zvlášť karton. Prosím zvažte nebo nandejte do krabic, papírových pytlů. Pokud nemáte váhu, zvážíme ve škole.

Infolist od  1. 4. - 12. 4. 2019:

INFORMACE PRO RODIČE

Každou středu od 12:30 do 17:00 hodin si lze půjčit knihy prvního čtení v městské knihovně na náměstí. Aby dítě zvládlo techniku čtení, musí podle odborníků každý den alespoň 20 minut číst hlasitým čtením. Mnozí žáci ve třídě již čtou plynule po skupinách slov a učí se prvky výrazného čtení (rychlostí 80 až 90 slov/ minutu). Je třeba  se také zaměřit na porozumění textu (příprava na studijní čtení). Po přečtení odstavce si nechte obsah volně zreprodukovat.

V úterý 16. dubna jsou od 15:30 h třídní schůzky formou konzultací.

V úterý 16. dubna je od 14:30 h Velikonoční tvoření ve školní jídelně ( pro žáky ZŠ, rodiče, prarodiče). Budou se zdobit perníčky, vyrábět mramorovaná vejce s ozdobami, vajíčka se zápichem, stojánky na vajíčka.

Ve středu 17. dubna se uskuteční celodenní projekt Dopravní den (soutěž - testy z dopravních pravidel týkajících se chodců, začínajících cyklistů a spolucestujících v autě, znalosti dopravních značek, vybavení kola, jízdy na koloběžce) - připravit si helmu.

Ve čtvrtek 18. 4. jsou velikonoční prázdniny.

CO  NÁS  ČEKÁ - UČIVO

Písmeno ě ve skupinách dě, tě, ně; bě, vě, mě.

Báseň, pohádka, bajka, příběh. Poslech, čtení, přednes, práce s textem.

Opis, přepis slov, vět. Diktát vět.

Matematika

Násobení a dělení 2, 3. Komutativnost násobení. Řešení slovních úloh.                                               .

Bod, přímka, úsečka. Rýsování a měření úseček s přesností na cm a mm.

Svět kolem nás

Příprava na dopravní soutěž - možno procvičit na webech www.skodahrou.cz,  www.bezpecnecesty.cz,         např.

příklad dopravního testu.pdf

povinná výbava jízdního kola.pdf

Ateliér - ukázky prací:

22.4. 3.JPG  9.4.  zajíci.JPG  16. 4. velikonoční přání.jpg

19. 3. jsme byli naposled bruslit na zimním stadionu v Soběslavi a dětem byly předány diplomy za absolvování kurzu. Projekt se jmenuje Děti do bruslí.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.JPG 5.JPG 6.JPG 7.JPG 9.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg  15.jpg 16.jpg 17.jpg18.jpg

Publikováno 3. 9. 2018 9:35