Úvod > Základní škola > Třídy - důležité informace > 3. třída > Čtvrtek 15. 10.

Čtvrtek 15. 10.

Hezký den,

je před námi druhý den společné distanční výuky. Děkuji všem rodičům, ale i vám žáčkům za zpětnou vazbu. Nejprve Vám posílám řešení některých úkolů, které jste dělali včera, prosím zkontrolujte si.

Tvary slov a lova příbuzná_řešení.jpg

M- 14.10..jpg

Český jazyk:

1.     Zkus pracovat sám. Najdi si pracovní list (který jsi dostal ve škole), je na něm dole číslo stránky 12. Udělej cvičení 4 – mezi různými tvary stejného slova je jedno slovo příbuzné (Vyfoť a pošli mi)

Čj - 15.10..jpg

2.       Učebnice str. 34/cv. 1 + rámeček dole na stránce

·         Přečti si několikrát a zamysli se nad tím, čím se liší hlášení moderátorky od toho, co říká Adam mamince. (Pokud budeš mít chuť (není povinné) pošli mi odpověď)

Matematika:

1.     Už si pamatuješ násobky sedmi? Zkus si je říct a pak si to procvič v pracovní sešit str. 14/4 dopočítat; str.14/5, 6 (stránku v pracovním sešitě vyfoť a pošli mi)

2.     Procvičuj v učebnici na str. 21/cv. 26. (tabulku můžeš doplnit přes fólii na kterou se dá psát tužkou, pokud ji nemáš výsledky jen říkej)

3.     Už ti jde násobilka sedmi? Chceš ještě počítat? Procvičuj tady: https://www.umimematiku.cz/pexeso-nasobilka-cisla-7/964 (DOBROVOLNÉ)

ČJ – čtení

1.     Dočíst v čítance na str. 13, 14 „O helikónu na krku“ a odpovědět na otázky, které jsem vám psala včera (odpovědi nemusíš nikam psát)

2.     DOBROVOLNÉ! - přečti si v čítance na str. 10 básničku „Počasí je na draka“

Ateliér

1.     DOBROVOLNÉ!! - Pokud se ti bude chtít, nakresli mi podzimní obrázek (třeba jak pouštíš draka, sbíráš houby nebo jablka, …) – vyfoť mi ho a pošli, ráda se na něj podívám.

J. Kršková