Úvod > Základní škola > Třídy - důležité informace > 3. třída > Středa 14. 10. 2020

Středa 14. 10. 2020

Hezký den,

je před námi první společný den distanční výuky. Jistě vše hravě zvládnete. Pokud si nebudete vědět s něčím rady, napište mi na e-mail, WhatsApp anebo SMS.

Český jazyk:

1.       Dnes si připomeneme tvary slov a slova příbuzná. K tomu nám poslouží následující krátké video.

Pokud tomu stále ještě nerozumíš, pusť si i tohle krátké video (zastavuj si ho, tak abys stihl vše přečíst): https://www.youtube.com/watch?v=ZJmCaLn3Rw0

2.       Do školního sešitu napište dnešní datum a slova: židle, papír, lék, prodávat

·         Ke každému slovu napiš jedno slovo příbuzné

·         Vyznač kořen (to je ta část, která se v nich opakuje)

·         Pokud máš možnost, toto cvičení mi vyfoť nebo oskenuj a pošli mi ho na email, nebo WhatsApp (nejpozději v pátek 16. 10.)

3.       Učebnice str. 33/4 přečti si a vyřeš ústně úkoly a, b pod textem

4.       Pracovní list (který jste dostali ve škole):

·         „Tvary slov a slova příbuzná“ (dole je číslo stránky 11) – cv.2 (zítra pošlu správné řešení – zkontrolujete si a opravíte!)

Tvary slov a slova příbuzná.jpg

Český jazyk můžeš zavřít, dej si krátkou přestávku a nachystej si matematiku.

Matematika:

V matematice se pustíme do procvičování násobilky.

1.       Kdo ještě nemá vypočítané, tak se pustí do pracovního listu, na kterém byl i domácí úkol. Vypočítejte v obou cvičení sloupečky b, c – pokud máš možnost vyfoť nebo oskenuj a pošli mi na email, nebo WhatsApp (nejpozději v pátek 16. 10.)

2.       Učebnice str. 17/9 podívej se, na tuto slovní úlohu. Řekni, jaký bude výsledek a jak bude vypadat odpověď (jen ústně!)

3.       Učebnice str. 17/10 tuhle slovní úlohu zkus vyřešit do školního sešitu – nezapomeň na zápis, příklad, výpočet a odpověď! (Zítra pošlu výsledek pro kontrolu)

4.       Zopakuj si násobky sedmi – tady máš nápovědu, pokud si je ještě nepamatuješ: 7, 14, 21, 28, 35, 42, 49, 56, 63, 70

Pro dnešek už matematiku nebudeš potřebovat. Dej si chvilku pauzu, protáhni se a pak se pusť do angličtiny.

Angličtina:

Dnes si připomeneme a naučíme, jak se anglicky řekne: posaďte se, postavte se, ukažte na…, prosím

1.       Pusťte si krátké video: https://www.youtube.com/watch?v=DiXMZJi_2NU

·         Pusťte si ho několikrát (stačí část do 0:18) a zkuste opakovat společně s videem (můžete přidat i pohyb)

2.       Do školního sešitu si napište dnešní datum (14. 10.) a následující poznámky:

Stand up! (Postavte se!)

Sit down! (Posaďte se!)

Please (prosím)

Point to… (Ukažte na …)

3.       Učebnice str. 6, zopakujte si s broučky názvy školních potřeb

4.       Pracovní sešit str. 7/cv. 3

Dnes je to z angličtiny všechno, můžeš si připravit čítanku.

Čj – čtení:

Čti doma prosím pravidelně! Nezapomeň, že máš za první pololetí přečíst jednu knihu a odevzdat mi o ní zápis. Dnešní úkol na čtení je zároveň úkol i na čtvrteční hodinu čtení, protože je text delší. Dnes můžeš přečíst jen půlku a zbytek dočíst ve čtvrtek.

1.       Přečteme si v čítance na straně 13 a 14 O helikónu na krku. Až dočteš, odpověz na následující otázky (odpovědi nemusíš nikam psát).

• ·         Kdo napsal tento příběh?
  • ·         Víš, co je to helikón?
  • ·         Jak se jmenuje hlavní postava?
  • ·         Zkus mamce nebo taťkovi převyprávět o čem to bylo.

Svět hudby:

Notami zaznamenáváme výšku a délku tónů. Píšeme je do notové osnovy. Víš kolik linek tvoří notovou osnovu a jak se říká prázdnému prostoru mezi nimi?

Až odpovíš na otázky (odpovědi nemusíš nikam psát) zopakuj si, jak vypadá nota celá, půlová, čtvrťová a osminová.

A to už je pro dnešek vše! Pokud jste vše zvládli, tak vás moc chválím. Pokud vám něco dělalo problém nebo je to moc úkolů najednou (nebo naopak málo úkolů), napište mi to.

Hezký zbytek dne,

Jana Kršková