Úvod > Základní škola > Třídy - důležité informace > 4. třída > ANGLICKÝ JAZYK 20. 10. 2020

ANGLICKÝ JAZYK 20. 10. 2020

Dobrý den děti.

Včerejší úkoly jste všichni zvládli skvěle! Děkuji.

Dnes začneme opakováním slovesa CAN a CAN´T. Použijeme ho ve větách.

a)  Do sešitu ENGLISH přeložte tyto věty:

1. Můj pes umí plavat.
  2.  Já neumím lyžovat.
  3.  Moje mamka neumí bruslit.
  4.  Žáby umí skákat.
  5.  Kočky neumí tančit.
  6.  Já se umím potápět.

Tohle nám jde hezky, viďte? :)

b) Do sešitu VOCABULARY jste si minulý týden vlepili slovíčka SPORT 2. - přečtěte si je nahlas a opět si je zkuste napsat.

Dnes se naučíme něco nového. Naučíme se, jak se někoho zeptáme, jestli něco umí.

c) Pozorně si přečtěte a pak si do sešitu ENGLISH prosím napište:

OTÁZKA SE SLOVESEM CAN

V oznamovací větě řeknu:1. Tom can play the guitar.   -   V otázce musí být CAN na začátku: 1. Can Tom play the guitar?

2. I can play tennis.                                                                             2. Can you play tennis?

Odpověď na takové otázky je : 1. Yes, he can. / No, he can´t.

2. Yes, I can. / No, I can´t.

d) Student´s book, p.7/9 ( učebnice, 7/9 ) - Read the speech bubbles. (Přečti si nahlas rozhovor Spika a Jet.)

e) Workbook, p.7/3 (pracovní sešit, 7/3) - Study the chart and complete the answers.

(Prohlédni si tabulku a doplň odpověď - Yes, I can. nebo No, I can´t.) - fajfka znamená umí, x znamená neumí

f) Workbook, p.7/4 (pracovní sešit, 7/4) - Ask questions and complete the chart.

(Do tabulky do části NAME napiš 3 členy tvé rodiny a pak si zahraj na reportéra - ptej se jich, zda umí dělat činnosti z tabulky a napiš jejich odpověď.)

- příklad: you (ty): Can you play basketball dad?   -  dad: No. (do tabulky napíšeš No, he can´t.)

Can you ski Maruško?                  Maruška: Yes. (do tabulky napíšeš Yes, she can.)

Vše mi prosím opět vyfoťte a pošlete do mailu (alenav15@seznam.cz) nebo na Whatsapp (776 782958).

Děkuji. Mějte se moc hezky. AM