Úvod > Základní škola > Třídy - důležité informace > 4. třída > ANGLICKÝ JAZYK 22. 10. 2020

ANGLICKÝ JAZYK 22. 10. 2020

Dobrý den čtvrťáčci.

Dnes spolu uděláme další kousek 1. lekce.

a) Začneme malým testíkem, abychom zjistili, jestli si pamatujete názvy sportovních činností, které jsme se spolu učili. :)

Myslím, že Vám to jde velmi dobře, tak zkuste v hlavičkách najít anglické slovo, které označuje daný sport na obrázku a napište je do sešitu ENGLISH:

1.skate.jpg    2. dance.jpg     3.ski.jpg      4. jump.jpg     5. dive.jpg    6. swim.jpg      7. hokejista.jpg       8. basket.jpg   9. tenis.jpg 10. fotbal.jpg

Určitě jste to parádně zvládli! Teď se stanete panem učitelem nebo paní učitelkou - zkontrolujte si svůj testík, opravte ho a nezapomeňte si napsat známku.  :)

Vyfoťte mi ho a pošlete, ano?

b) Write into your VOCABULARY exercise book - new sport activities.

( Do sešitu VOCABULARY si do části SPORT2 napiš nová slovíčka.)

kolo.jpg    ride a bike (rajd e bajk) - jezdit na kole

běh.jpg     run (ran) - běhat

c) Workbook, p. 8/5 (Pracovní sešit, 8/5) - Prohlédni si obrázky a doplň věty správným slovem z nabídky.

d) Workbook, p. 8/6 (Napište o dvou členech rodiny, které jste nakreslili, 3 věty o tom, co umí a neumí dělat.)

e) Let´s do a quiz! - Udělejte si kvíz.  :), Student´s book, p. 7 (učebnice, str. 7) - ARE YOU A SPORTS SUPERSTAR?

Přečti si otázky a odpověz na ně.

Za odpověď: Yes, I can. =  2 body

No, I can´t. = 0 bodů

Sečti své body a zjisti, jestli jsi sportovní superstar. :)

RESULTS (výsledky): 10 - 12 points = Well done! You are a Sports superstar! (Výborně! Jsi sportovní hvězda!)

5 - 9 points = Good! You like sports. (Dobře. Máš rád sport.)

0 - 4 points = Play a new sport. It´s fun. ( Zkus si zahrát nějaký nový sport. Je to zábava.)

Tak jak jste dopadli?  :)

f) Student´s book, p. 8, text work (práce s textem)

Na straně 8 v učebnici jsou dvě informační kartičky - blue about Michelle (modrá je o Michelle) and brown about Joel (hnědá o Joelovi).

Read them ( Přečti si je pozorně.)

There are 6 sentences - decide if they are TRUE or FALSE. (Pod kartičkami je 6 vět. Přečti si je a podle informací na kartičkách se rozhodni, které jsou pravdivé (napiš TRUE ) a které nepravdivé (napiš FALSE).

Vypracuj do sešitu ENGLISH.

Vše mi prosím opět vyfoťte a pošlete do mailu (alenav15@seznam.cz) nebo na Whatsapp (776 78 29 58).

Mějte se moc hezky. AM