Úvod > Základní škola > Třídy - důležité informace > 4. třída > Informace na týden od 7. do 11.10.

Informace na týden od 7. do 11.10.

Ateliér (čtvrtek) - přinést obinadlo (klidně z prošlé lékárničky), 1 nafukovací balonek, sklenici na zavařování (730 ml) nebo uříznutou PET lahev přibližně velikosti jako sklenice. Nádoby potřebujeme jen na podepření balonku.

Český jazyk - učebnice přibližně strana 23-27, důraz na pravopis předpon a skupin hlásek -je- vs. -ě-, psaní -ú- po předponách

V úterý test zaměřený na předpony.

Domácí úkol: 24/1 (na čtvrtek 10.10.)

Matematika - učebnice strana 19 a 20, důraz na násobení a hlavně slovní úlohy. Ve slovních úlohách důraz na vyhledávání informací a ujištění se, jaká je otázka a jakou početní operaci musíme provést.

Ve středu test na násobení - slovní úloha.

Od středy do pátku budeme mít geometrii. Sešity na geometrii mají děti ve škole. Je nutné mít ořezanou tužku, pravítko, trojúhelník. Učebnice strana 9 a 17.

Domácí úkoly: 20/28 a 20/30 - vybrat si 2 libovolné příklady na sčítání a 2 libovolné na odčítání. (na čtvrtek 10.10.)

Anglický jazyk - Lesson 2: What´s in the house? Učebnice strana 10 a 11, pracovní sešit totéž. Slovní zásoba: názvy pokojů, vybavení domu, Gramatika: vazba There is/ There are, předložky in, on (už znají) + under, behind (nové)

Test v pondělí 7.10. shrnuté lekce 1 - vazby can/can´t + slovní zásoba sporty a činnosti

Domácí úkol upřesníme v pondělí 7.10.