Úvod > Základní škola > Třídy - důležité informace > 5. třída > Pondělí 2. 11.

Pondělí 2. 11.

Milé děti, milí rodiče,

v pondělí 2. 11. v 8:00 začneme ještě jednou cvičnou společnou schůzkou na Teams, která bude trvat do 8:30. Půjde spíše o to si vyzkoušet setkání. Od úterý bychom už pracovali ve skupinkách po 6 dětech, jinak nebude výuka efektivní.

Skupiny od úterý budou takto (drobné změny kvůli kolizi s výukou sourozenců jsou ještě možné):

1. skupina (8:00-8:30) - Brožková, Hála, Kochwasser, Komžák, Pospíchal, Pavlík
  2. skupina (8:40 - 9:10) - Pavlasová, Kubíková, Brabec, Škrdletová, Pospíšilová, Křeček
  3. skupina (9:20 - 9:50) - Mašát, Čekal, Jina, Paďourková, Ujka, Kučerová

Nový rozvrhrozvrh.docx

V pondělí tedy po schůzce pracujte zatím postaru.

Matematika

Dnes si zopakujeme násobením dvouciferným činitelem. Není to nic těžkého, jen jste možná pozapomněli, jak se to dělá. Pamatujte si, že vždy násobíme i zapisujeme odzadu. Můžete si to připomenout v učebnici na str. 30. Ještě lépe je to vysvětleno na videu.

Pusť si video, kde je to moc hezky vysvětleno. https://www.matyskova-matematika.cz/4-rocnik-2-dil/video/str-24/

30/1 dopočítej

30/2 nezapomeň na zápis, výpočet a slovní odpověď

30/4 dopočítej

30/5 nezapomeň na zápis, výpočet a slovní odpověď

VýsledkyScan 1 Nov 2020 at 9.53 PM.pdf

Český jazyk

Připomeň si, co jsme se učili o předponách s-, z- a vz- (můžeš se podívat na stranu 37).
S- píšeme, když se jedná o pohyb shora dolů (spadnout), nebo o pohyb z povrchu pryč (smést) nebo pohyb dohromady (srazit, sejít se).
Z- píšeme pokud jde o změnu stavu (zčervenat, změknout)
VZ- píšeme při pohybu vzhůru (vzplanout)

Poté vyplň krátké cvičení v pracovním listu (najdeš v TEAMS v zadání, kde si ho stáhni do svého počítače, vyplň a pošli mi ho přes TEAMS zpět). Jde o velmi krátký text, spíš chci vyzkoušet, zda vám tento způsob zadávání  a vracení půjde!

Komu to nejde, má ho zde: Pracovní list_S_Z_VZ.docx

Nyní nás čeká opakování předpon ze 4. ročníku. Jde o přepony od-, nad-, pod-, před-, bez-, roz- a také psaní ú po předponě. Přečti si o tom na straně 38 dole.

Úplně kratičké vysvětlení, jak je to se zdvojeným DD najdeš zde:

Poté si vezmi poslední pracovní list, který jsme si rozdali ve škole a vyplň ho. Je to list str. 11, obrázek s košíkem hub. Stačí doplnit cvičení, opisovat je nemusíš!

Kdo list ztratil, najde ho zde: Scan 2 Nov 2020 at 7.19 AM.pdf

Řešení zdeřešení_čj_0211.pdf