Úvod > Základní škola > Třídy - důležité informace > 6. třída > ANGLICKÝ JAZYK 19. 10. - 23. 10. 2020

ANGLICKÝ JAZYK 19. 10. - 23. 10. 2020

Dobrý den moji šesťáčci.

Děkuji Vám za úkoly z minulého týdne. Jste šikulky.

Tento týden si procvičíme předložky místa a WH-questions (otázky, ve kterých první slovo začíná na písmeka WH-).

a) Complete the boxes with the right preposition. (Doplň do rámečku vhodnou předložku - pokud si pejsky nemůžeš vytisknout, očísluj je ve směru hodinových ručiček a ke každému číslu napiš správnou předložku.)

prepositions.jpg

b) Write into your GRAMMAR exercise book these Wh-words.

(Pozorně si přečti a napiš si do sešitu GRAMMAR následující Wh-slova).

What - co, jaký

When - kdy

Where - kde

Why - proč

How many- kolik

Tato slova stojí v otázce na prvním místě: What colour is the house?     -   Jakou barvu má dům?

How many children are there?   - Kolik je tam dětí?

Where is your little sister?   - Kde je tvoje malá sestra?

c) Workbook, p. 3/6 Complete the questions with HOW MANY, WHAT or WHERE.

(Doplňte do otázek HOW MUCH, WHAT nebo WHERE.)

d) Listening activity - 2 (poslechové cvičení). Workbook, p. 3/7 Listen to the description of a picture and choose the answers to the questions.

(Poslechni si nahrávku číslo 2 v pracovním sešitě. CD je nalepené na zadní straně - popis obrázku, a zakroužkuj správnou odpověď z nabídky.)

Užitečná slovní zásoba:     are wearing - mají na sobě

jeans - rifle

coat - kabát

e) Student´s book, p. 6/3 Ask more questions about the picture. (Utvoř 4 Wh- otázky. Ptej se na věci na obrázku.)

příklad - Where is the cat?

Vypracuj do sešitu ENGLISH.

Vše mi prosím opět vyfoťte a pošlete do mailu (alenav15@seznam.cz) nebo na Whatsapp (776 782958).

Mějte se moc hezky. AM