Fulltextové vyhledávání

ZSV 8. týden 4.-7.5Minulý týden jste mi všichni dokázali, že umíte vzít nejen za učení, ale i za práci :) A většinou to vypadá, že pomáháte doma pravidelně, což je skvělé a chválím Vás.

Tento týden jsem pro Vás připravila úkol, který spojuje hned několik aktivit a předmětů. Je tělocvik, dopravní výchova, zeměpis, výtvarka, informatika i ZSV dohromady. Bude to odměna za práci doma a to malý výlet. Naším tématem totiž bude Cestovní ruch v našem okolí. Úkol bude rozdělen na 2 části.

 

1. část

 

Vezmete kolo a projedete si podle pravidel silničního provozu, které už znáte, některá místa ve vašem okolí. Přibalíte si mobil nebo foťák a uděláte si pár snímků. Čeho?

Vyfotíte alespoň 6 důležitých a hezkých míst, které by jsme mohli nabídnout cizím turistům. Může to být důležitá budova, vyhlídka, kaplička, rybník, atd. Čím pestřejší, tím lepší. Na jedné z fotek budete také vy na vašem dopravním prostředku:)

 

2. část

 

Stáhnete si buď do počítače nebo nejlépe jen do mobilu zadarmo aplikaci na Koláž fotek ( pak ji hned můžete vymazat). Posílám příklad, ve kterém dělám koláže já. V této aplikaci vytvoříte ze 6 – 7 fotek POHLEDNICI vašeho bydliště. Nesmí tam samozřejmě chybět název města či vesnice.

nazev kolaze.jpg

A jelikož nás čeká kratší pracovní týden, máte na to dost času se tomu například o víkendu věnovat. Vezměte na vyjížďku i vaše rodiče a udělejte si rodinný výlet.

 

Úkol pošlete opět do neděle 10.5.

 

Užijte si hezké počasí a výlet po Černovicích:) Těším se na vaše pohlednice.

příklad koláže.JPG

Zde přikládám ukázku pohledu z mých fotografií, které jsem nasbírala během jara při vyjížďce na kole nebo procházkách.

                                                                                                                                                                           T. Brožková

 

PS: Nezapomeňte, že v neděli 10.5. je Den matek, tak můžete po cestě natrhat mamince luční kytičku, bude mít  radost :)

Foto galerie kytic | Květiny Košek