Úvod > Základní škola > Třídy - důležité informace > 7. třída > ANGLICKÝ JAZYK 12. 10. - 18. 10. 2020

ANGLICKÝ JAZYK 12. 10. - 18. 10. 2020

Dobré ráno sedmáci.

I tento týden budeme procvičovat přítomný prostý a přítomný průběhový čas.

Začneme tím, že si znova přečtete příběh Sweet Sue and Smart Alec - Student´s book, p. 6

1. Procvičování přítomného průběhového a prostého času

a) Student´s book, p. 7/5 - Make two sentences about each picture in the story.

(Podívej se na obrázky v příběhu a na každý napiš dvě věty v přítomném průběhovém čase jako je tomu v té první, která je udělaná jako příklad. Použij slova ze zadání.)

b) Student´s book, p. 7/6 - Sue sends an e-mail to her friend, Martha. Complete the e-mail with the correct form of the verbs in brackets. (Sue píše e-mail kamarádce Martě. Doplň ho slovesem v závorce, které dáš do správného času - přítomného času prostého nebo průběhového.)

V sešitě GRAMMAR si před doplněním e- mailu zopakuj v tabulce  frekvenční příslovce, která jsou typická pro přítomný prostý čas - always, usually…. a výrazy, které se vyskytují v přítomném čase průběhovém - now, at the moment....

2. Zopakuj si členy rodiny - blízké i vzdálené.

Vše vypracuj do sešitu ENGLISH, vyfoť a pošli mi prosím do mailu (alenav15@seznam.cz).

Děkuji. Mějte se hezky. AM