Úvod > Základní škola > Třídy - důležité informace > 7. třída > MATEMATIKA 19.10. - 23.10. 2020

MATEMATIKA 19.10. - 23.10. 2020

Ahoj všichni,

děkuji za vaše úkoly, téměř všichni jste odevzdali včas a v pořádku, jste šikulky, že takhle poctivě pracujete. Pokračujeme dál. V tomto týdnu začneme novou látku, jsou to zlomky. Nebojte, není to žádná věda, uvidíte, že vše hravě zvládneme. Chci vás ještě poprosit v zájmu vás a vašich znalostí, neopisujte úkoly od sebe, to vám v ničem nepomůže, až naskočíme do školy (doufám, že brzo), poznáte, že jste zaspali a na rozkoukávání nebude čas.

Tak a jdeme na to.

Opakování:

Nemusíte používat ani rovnice, ani odmocniny, ale hlavně selský rozum.

1. Šachta v zemi má tvar kvádru a je v ní  8m3 zeminy. Je dlouhá 40dm a široká 20dm.

Jaká je její hloubka?   (1m)

2. Bazén má tvar kvádru, jeho délka je 15m, šířka 6m, voda dosahuje do výšky 120cm.

Kolik litrů vody je v bazénu? (108 000 l)

3. Kolik litrů vody se vejde do krychle s hranou délky 0,2m?   (8 l)

4. Nádrž tvaru kvádru je dlouhá 3m, široká 60dm a voda v ní dosahuje do výšky 1,5m.

Kolika 10-litrovými konvemi bychom ji vyčerpali?  (2700 konví)

Napište si nadpis ZLOMKY

Prohlédněte si prezentaci a každou stránku si pečlivě s návodem vypracujte - skládanky si složte, text si zapište do sešitu.Používejte barvy, ať máte vše přehledné a barevné. Poslední stránku prezentace pouze spojte, co k sobě patří.

zlomekjakostcelku1.pdf

A procvičování, vše písemně do sešitu

Učebnice žlutá

5/1, 2

7/A

8/1,2,4,5

Str. 10 opsat červené rámečky výrazně!!!

Ještě jednou pro zopakování projeďte si prezentaci, nepište, už jen vnímejte, je to totéž, jen trochu jinak podané.

matematika_pojdme_si_zopakovat_zlomky (2).ppsx

Tak a to je vše.

Úkoly očekávám opět do pátku do 16.00.

Na další týden úkoly nedostanete, jak už jsme se domlouvali ve škole, užívejte prázdniny, odpočívejte a hlavně nestonejte.

Práci zdar :-)

K.P.