Úvod > Základní škola > Třídy - důležité informace > 7. třída > Předvánoční Vídeň

Předvánoční Vídeň

Ve čtvrtek 6.12. 2018 jsme společně s osmou třídou navštívili hlavní město našich jižních sousedů, Vídeň.

Co jsme viděli: zahrady v Schönbrunnu a pavilon Gloriette, palácový komplex Hofburg - v klenotnici Schatzkammer jme mohli obdivovat např. císařské korunovační klenoty, odkryté archeologické naleziště římského tábora, zpozorovali jsme i slavné lipicány ve Španělské dvorní jízdárně, procházeli jsme kolem hotelu Sacher (a málem jsme zahlédli Paula Mc Cartneyho, na kterého čekali fanoušci i televizní kamery) a budovy Vídeňské státní opery, chrám sv. Šťěpána (Stephansdom), ulici Graben a konečně Rathaus - vídeňskou radnici. Celá Vídeň byla krásně vánočně vyzdobená a na každém vhodném místě byly vánoční trhy - ty největší právě před radnicí.

Co jsme dělali: chodili a koukali (někteří dokonce i poslouchali pana průvodce), fotili, ochutnávali všelijaké speciality, nakupovali a utráceli kapesné, zkoušeli se domluvit německy

Cesta byla dlouhá, ale díky zásobám z domova jsme ji přežili.

Výlet se nám líbil a těšíme se na další!

P1050971.JPGP1050959.JPGP1050976.JPGP1050975.JPG

P1050990.JPGP1050993.JPG