VIDA!VIDA!

2018 jsme podnikli exkurzi do VIDA! centra v Brně. Expozice obsahuje na 170 interaktivních exponátů, a tak jsme mohli zkoumat, jak vlastně funguje svět kolem nás. Zkoušeli jsme ustát zemětřesení, vyvolávali jsme tsunami, v rotující místnosti jsme na vlastní kůži poznali účinky odstředivé síly (nejlepší zábava!), zkoumali jsme optické a zvukové jevy, čelili jsme větru různé síly, prohlíželi si pod mikroskopen nejroztodivnější „potvůrky“, nahlédli jsme i do historie vývoje Země,... Bylo toho opravdu hodně, každý si určitě našel něco, co ho zaujalo.

My jsme navíc ještě absolvovali pořad, který nám objasnil, co se vlastně děje, když jedeme na kole, zhlédli jsme 3D film o predátorech a … A nahlédli jsme do srdce! Nejprve jsme fonendoskopem poslouchali, jak bijí naše srdce v klidu a po námaze a pak už jsme se pustili do práce. Zkoumali jsme části vepřového srdce, jak funguje, jaké problémy by mohly nastat,... Práce v laboratoři probíhala pod dohledem zkušených odborníků. Všichni (ti, kteří absolvovali program až do konce i ti, kteří průzkum srdce „neustáli“) si jistě odnášejí nezapomenutelné zážitky.

P1050948.JPG  P1050951.JPG   P1050938.JPG  P1050953.JPG


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.