Úvod > Základní škola > Třídy - důležité informace > 8. třída > Titanic - cesta do hlubin

Titanic - cesta do hlubin

Datum konání:
28.2.2019

Dne 28. 2. 2019 jsme se spolu se sedmáky vydali na tajuplnou cestu do Brna. Že tam není nic moc k vidění? Omyl! Měli jsme totiž jedinečnou možnost, navštívit výstavu "Titanic". Ano, přesně tak, té legendární lodi,  které se potopila na své první plavbě v roce 1912. A stálo to opravdu za to. Již po příchodu jsme dostali vstupenku (palubní lístek) se jménem cestujícího a na konci výstavy se každý z nás dozvěděl, zda plavbu přežil, či nikoli. V průběhu výstavy, jsme se pohybovali v reálných prostorách lodi, měli jsme možnost vidět předměty, které se povedlo již zachránit z trosek a dozvědět se mnohem více informací, než každý z nás věděl.

Dále jsme nemohli opomenout historickou část Brna, kterou jsme se dostali na náměstí, kde byl pro některé žáky cíl naší cesty, McDonald´s a krátký rozchod. Na závěr nás čekal výšlap na hrad Špilberk, kde se nás ujal velmi šikovný pan průvodce a provedl nás útrobami kasemat.

Po náročném a na zážitky bohatém dni, nás čekala už jen cesta domů, kterou jsme také zdárně zvládli.