8. třída 2018/2019

Vítejte na stránce 8. třídy ZŠ Černovice! Najdete tady nejdůležitější informace a aktuality z dění v naší třídě a stáhnete zde všechny potřebné dokumenty.

Rozvrh hodin: https://zscernovice.edupage.org/timetable/

Štítky:

Prázdniny se blíží, ale co nás před nimi ještě čeká???

6. 6. Divadelní učebnice aneb České divadlo 20. stolení

12. 6. Školohrátky

13. 6. Komenský - naučný pořad

16. - 19. 6. Rafty

25. 6. Paintball

28. 6. Vysvědčení

29. 6. - 1. 9. Letní práááázdniny :-)

Malý chemik v praxi

Ani laboratorní práce, v hodině chemie, nám nedělají problém. Přesvědčili jsme se o tom dne 14. 3.

Titanic - cesta do hlubin

Datum konání: 28. 2. 2019

Dne 28. 2. 2019 jsme se spolu se sedmáky vydali na tajuplnou cestu do Brna. Že tam není nic moc k vidění? Omyl! Měli jsme totiž jedinečnou možnost, navštívit výstavu "Titanic". Ano, přesně tak, té legendární lodi,  které se potopila na své první plavbě v roce 1912. A stálo to opravdu za to. Již po příchodu jsme dostali vstupenku (palubní lístek) se jménem cestujícího a na konci výstavy se každý z nás dozvěděl, zda plavbu přežil, či nikoli. V průběhu výstavy, jsme se pohybovali v reálných prostorách lodi, měli jsme možnost vidět předměty, které se povedlo již zachránit z trosek a dozvědět se mnohem více informací, než každý z nás věděl.

Dále jsme nemohli opomenout historickou část Brna, kterou jsme se dostali na náměstí, kde byl pro některé žáky cíl naší cesty, McDonald´s a krátký rozchod. Na závěr nás čekal výšlap na hrad Špilberk, kde se nás ujal velmi šikovný pan průvodce a provedl nás útrobami kasemat.

Po náročném a na zážitky bohatém dni, nás čekala už jen cesta domů, kterou jsme také zdárně zvládli.

Lyžovačka aneb trochu řev, ale žádná rvačka

Datum konání: 22. 1. 2019

Úterní odpoledne jsme si nemohli zpříjemnit jinak, než výletem na běžkách. Vyšlo nám krásné počasí, tak jsme vyrazili za Černovice, oprášit naše lyžařské dovednosti z minulého roku. Nadšení by se na našich dětech dalo krájet, stejně jako sníh, kterým byli někteří obaleni od hlavy až k patě. :-) Zážitek to byl však příjemný a zpět do školy jsme se vraceli všichni s nadšením. Snad to letos nebylo naposledy.

Domácí úkoly z Nj

Datum konání: 1. 9. 2018 - 28. 6. 2019

Uč se slovíčka a gramatiku z probírané lekce (a samozřejmě i z již probraných lekcí).

Doplňuj pracovní sešit podle zadání v hodinách, aktuálně do konce lekce E7.

Nj - písemná práce - lekce E6

Datum konání: 21. 1. 2019

Uč se podle opakovacího testu v PS.