Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Třídy - důležité informace > 9. třída > Burzy SŚ, informace k výběru školy

Burzy SŚ, informace k výběru školyDobrý den.

Předávám informace z portálu BurzaŠkol.Online:  https://burzaskol.online 

Portál nabízí možnost pro žáky 9. ročníků se přímo propojit se středními školami a učilišti pomocí on-line schůzek (Teams/Meets…). Portál nyní zobrazuje i poměrně zásadní informace jako inspekční zprávy škol, výsledky u státních maturit apod. Pro letošní deváťáky je to poslední šance, kdy se mohou alespoň virtuálně potkat s více školami v jeden čas na jednom místě a mezi nimi si vybrat. Termíny jsou uvedeny v mapce po jednotlivých okresech. Všechny burzy se odehrají v rozmezí 13.-20. ledna 2021.

Od nového roku je portál rozšířen o zásadní informace především pro rodiče:

  1. Kompletní nabídka všech škol v okrese + něco navíc. U každé výstavy se zobrazují všechny školy z okresu (zdroj dat: https://rejstriky.msmt.cz/rejskol/) včetně jejich oborů. Registrované školy mohou s žáky v době výstavy přímo komunikovat přes Teamsy.
  2. Inspekční zprávy. U všech škol jsou k náhledu jejich inspekční zprávy (zdroj dat: portál České školní inspekce https://www.csicr.cz/cz/Dokumenty/Inspekcni-zpravy).
  3. Výsledky státních maturit. U všech maturitních oborů jsou k dispozici výsledky školy u státní maturity za posledních 5 let (zdroj dat: CERMAT https://vysledky.cermat.cz/). (Na portále budou zveřejněny nejpozději 12.1.2021.)

Doufám, že těm, kteří ještě nejsou rozhodnuti, tyto informace pomohou. Vy ostatní můžete získat další údaje o zvolené škole. Přeji vám, abyste při výběru školy měli šťastnou ruku!!!

M. Kokšteinová