Úvod > Základní škola > Třídy - důležité informace > 9. třída > Soutěž Finanční gramotnost 12. ročník 2022/2023

Soutěž Finanční gramotnost 12. ročník 2022/2023

Datum konání:
13.12.2022

Soutěž má tři věkové kategorie:

• I. kategorie – žáci 1. stupně ZŠ,
  • II. kategorie – žáci 2. stupně ZŠ,
  • III. kategorie – střední školy.

Ve školních kolech soutěží žáci jako jednotlivci. Tři nejlepší z nich se stávají členy školního družstva, které pak soutěží týmově v okresním kole a v případně dalšího postupu i v kole krajském nebo celostátním finále.

Školní, okresní a krajské kolo se bude konat prostřednictvím on-line soutěžního systému. Celostátní finálové kolo proběhne prezenčně v prostorách České národní banky v Praze.

Během testu jsou dovoleny používat jakékoliv pomůcky, včetně internetu. Na test je maximálně 90 minut čistého času a není možné ho v průběhu přerušit. Každý žák má jeden pokus.

Postup pro přihlášení žáka do soutěže:

Registrace žáka (https://soutez.financnigramotnost.cz/registrace-zaka). Odkaz vyzve k zadání zvacího kódu od pedagoga, který žáka identifikuje a spáruje s IČ příslušné školy.

Instagramový profil @finterka