Atletická olympiáda 2016

Datum konání:
7.6.2016

Atletická olympiáda

V úterý 7. června 2016 jsme vyrazili na okresní kolo atletické olympiády do Pelhřimova. Olympiáda se konala na atletickém stadionu. Devět dětí z prvního stupně si jelo poměřit svoje schopnosti. Počasí nám přálo a Štěstěna také. Greta Locallo a Kristýna Kvíčerová si přivezly medaile, obě za 2. místo v hodu míčkem. Šikovní byli i ostatní, i když bez medaile. Karolína Kvapilová postoupila v běhu na 50m do meziběhu, do finále už se jí ale postoupit nepodařilo. Petr Horáček a Vendula Kotrčová byli oba čtrnáctí ve skoku dalekém, umístili se přesně uprostřed. Nejlepší byla děvčata v hodu míčkem. Kromě již zmíněných dvou medailí se na pěkném osmém místě umístila Ilona Bergerová a na jedenáctém Eliška Kotrčová. Láďa Stejskal a Honza Michálek se také snažili, ale na umístění v první polovině to bohužel nestačilo. Ale „výlet“ si přesto užili a všichni jeli domů spokojení.

Jana Nováková

V úterý 31.5.2016 se zúčastnilo 14 žáků druhého stupně okresního kola atletické olympiády v Pelhřimově. Olympiáda se konala na atletickém stadionu. Výsledky byly velmi dobré. ZŠ Černovice odvezla domů tří medaile. První místo v běhu na 60 metrů získala Klára Filipová, druhé místo v běhu na 1500 metrů obsadil David Pravda a sadu medailí zkompletoval třetím místem v hodu míčkem Jiří Kos. Do finále jednotlivých disciplín se ještě probojovali a nepopulární bramborovou medaili za 4. místo získali Lukáš Pěnka ve vrhu koulí, Bára Šmídová ve skoku dalekém, Klára Filipová ve skoku vysokém a Denisa Zabloudilová v hodu míčkem. Páté místo ve vrhu kouli patřilo Nikole Motyčákové. V každé disciplíně postupovalo osm nejlepších do finálové skupiny. Ostatní reprezentanti naší školy se umístili uprostřed startovního pole. Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy.