Úvod > Základní škola > Aktuálně z ZŠ > Březen - měsíc knihy 2022

Březen - měsíc knihy 2022

V březnu nás - jako tradičně  - čekají aktivity spojené se čtenářstvím a prací s informacemi. Celoškolní akce jsou naplánovány takto:

JAKÁ JE TO KNIHA?

PRAVIDLA

Každý pracovní den se na nástěnkách označených  „Jaká je to kniha?“ objeví nový obrázek. Podle něj byste měli určit, jak se kniha jmenuje a kdo ji napsal (1., 2. a 3. třída stačí jen název knihy).

Své odpovědi budete zaznamenávat do listu, který 31.3. 2022 odevzdáte (1. – 5. třída  třídní učitelce, 6. – 9. třída paní učitelce Kokšteinové). Čím více správných odpovědí, tím větší šance na výhru. V případě stejného počtu bodů rozhodne čas, kdy odevzdáte odpovědní list.

1. stupeň – nástěnka umístěna na chodbě ve 2. patře;
  2. stupeň – nástěnka umístěna na chodbě v 1. patře.

1. kategorie: žáci 1. – 3. třídy
  2. kategorie: 4. a 5. třída
  3. kategorie: 6. – 9. třída

O CO SE HRAJE?

První tři nejúspěšnější soutěžící v každé kategorii si budou moci vybrat knihu až do hodnoty 300,- Kč.

FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ

PRAVIDLA

Pokuste se vyfotografovat čtenáře, čtení, práci s knihou, informacemi, internetem. Fotografie budou postupně umísťovány na nástěnku v mezipatře. Čím neobvyklejší a zajímavější fotografie, tím větší šance na výhru.

S tiskem ti pomůže některý z vyučujících.

1.4. 2022 proběhne na základě celoškolního hlasování (1 člověk = 1 hlas) vyhodnocení

O CO SE HRAJE?

První tři nejúspěšnější soutěžící si budou moci vybrat knihu až do hodnoty 300,- Kč. Fotografie budou (se souhlasem autora) použity na webu školy.

ČTENÁŘSKÝ PLAKÁT

PRAVIDLA

Každá třída přečte během března jednu knihu (čtenářské dílny, štafetové čtení, společné čtení,…).

Společně pak všichni vytvoří plakát, kde seznámí ostatní se jménem autora a názvem, hlavními postavami, obsahem …. a zpracují téma knihy výtvarně.

Po vyvěšení plakátů bude odborná komise hodnotit jejich obsah i způsob zpracování.

O CO SE HRAJE?

Výsledky budou započítány do celoškolního minimálního preventivního programu, ve kterém se soutěží o třídní výlet podle vlastního výběru.

RECITAČNÍ SOUTĚŽ

PRAVIDLA

Nauč se zpaměti přiměřeně dlouhou báseň nebo prózu (paní učitelka ti jistě poradí), přihlas se u třídního učitele a 23.3. 2022 přijď do školní družiny. Tam předneseš svůj text před diváky a porotou. Pokud vše zvládneš, porota tvůj výkon určitě ocení.

1. kategorie: žáci 1. – 3. třídy
  2. kategorie: 4. - 6. třída
  3. kategorie: 7. – 9. třída

O CO SE HRAJE?

První tři nejúspěšnější soutěžící v každé kategorii si odnesou diplom a drobnou věcnou cenu (a možná i něco na zub).

Doufejme, že se všechny akce vydaří!