Úvod > Základní škola > Aktuálně z ZŠ > Do Křeče bez křeče

Do Křeče bez křeče

14.1.2017

Na běžkařské závody „Do Křeče bez křeče“ jsme se pečlivě připravili i s dětmi ve škole. V počtu asi 25 žáků z 6. až 9. třídy jsme vyrazili do krásně upravené „tříproudé“ stopy z Černovic na Moudrov, kolem Svidníku do Křeče. Bylo nádherné slunečné počasí, sněhu jako několik let už ne, co víc jsme si mohli přát. Cestou jsme si povídali, kochali přírodou a škodolibě se smáli některým při pádech z kopcůJ . Na konci nás čekala odměna ve Křeči v hospůdce. Každý dostal čokoládové lízátko, párek v rohlíku a pití - a dokonce i krásnou medaili za účast. Nakonec naše parta získala i jedno z ocenění a to účast nejmladšího závodníka, kterým se stala Kačka Hodinová ze 6. Třídy. Ta získala medaili a plnou krabičku čokoládových bonbónů z Café Budík, sponzora závodu. Domů jsme se vrátili někteří skoro za tmy, ale všichni náramně spokojení. Ještě jsme tím zážitkem žili celý týden ve škole. Jsem moc ráda, že nemáme ve škole líné děti a že se této mimoškolní dobrovolné akce s nadšením zúčastnily. Dokonce nás doprovázeli i někteří rodiče, kterým patří velké díky za pomoc a dohled.

Letošní zima je prostě příznivá pro tradiční sporty – na závody jsme pilně trénovali i o hodinách tělocviku, s novým vybavením, které škola má, a s neobvykle bohatou sněhovou nadílkou můžeme o hodinách chodit na běžky pravidelně. A došlo i na další zimní aktivitu – bruslení. Nejen na rybnících v Černovicích, ale také na stadionu v Pelhřimově.

Nezbývá než si přát, aby podobně pěkná zima byla každý rok.

T. Brožková