Úvod > Základní škola > Aktuálně z ZŠ > Josefatské údolí

Josefatské údolí

15.9.2015

Žáci VI. třídy se v úterý 15. září vydali na podzimní putování, které jim mělo odhalit některá dosud neznámá a zajímavá místa v blízkosti Černovic.

Vláček – nebo spíše ponorka – zavezl poutníky do stanice Sudkův Důl. Odtud se vydali do stejnojmenné vesnice, kde si zdáli prohlédli středověkou tvrz. Pokračovali do obce Bezděčín, tam se posilnili svačinou a pak už mohli obdivovat krásy Josefatského údolí. Podzim se opravdu vyznamenal – cestu lemovaly keře obsypané trnkami, šípky, hlohem. Oblohu zdobily mraky, které vypadaly jako načechraná šlehačka. Otevíraly se krásné výhledy do krajiny. Někomu sice trochu čvachtalo v botách (tráva byla dost mokrá), ale na náladě to nikomu neubralo. Poslední část cesty - z Nových Dvorů na rozcestí Křeč-Vlčeves – musela proběhnout v rychlejším tempu. Někdo sice brblal, ale nedalo se nic dělat. Linkový autobus (zpět do Černovic) na nikoho nepočká.

A co všechno – kromě obdivování se krásám přírody – děti ještě stihly? Schovávanou před různými nebezpečími, soutěž ve sběru „NEňáků“, hru „na klíšťata“, „štronzo“, poznávání rostlin a živočichů a hlavně poznávání sebe navzájem.

Cesta Josefatským údolím (o kterém mnozí dosud neměli ani tušení) se všem líbila a už se těší na další zajímavé akce.

M. Kokšteinová, P. Novotná