Úvod > Základní škola > Aktuálně z ZŠ > Okresní kolo ve florbale 2016

Okresní kolo ve florbale 2016

22.11.2016

Florbal

Dne 15. 11. 2016 se zúčastnili žáci naší školy okresního kola ve florbale starších žáků v Pelhřimově. Po dobrém výkonu obsadili 2. místo v základní skupině, ze které postupoval pouze vítěz do finále. V prvním zápase turnaje jsme nastoupili proti ZŠ Nová Cerekev, ve kterém jsme uhráli remízu 3 : 3, když všechny branky vstřelil J. Kos. Ve druhém utkání jsme předvedli nejlepší výkon a vyhráli nad vítězem skupiny ZŠ Hradská Humpolec 3 : 0. Branky stříleli F. Vondráček, Z. Zíka a J. Kos. Slabší chvilku jsme si vybrali v zápase se ZŠ Senožaty a po rozpačitém výkonu jsme prohráli 1 : 4. Bohužel kýženou remízu, která by nás posunula do finálové skupiny, jsme neuhráli. O to víc nás mrzela remíza v zápase s Novou Cerekví, ve kterém jsme ještě těsně před koncem vedli 3 : 1. Toto vítězství by nám stačilo k postupu. Turnaje se zúčastnili tito žáci: L. Pěnka, D. Pavlík, J. Kos, Z. Zíka, F. Vondráček, M. Pham, O. Hodina, P. Zíka.

Dne 22. 11. 2016 se zúčastnili okresního kola ve florbale také mladší žáci. Bohužel se nám nepodařilo vsítit ani jeden gól, i když snaha a odhodlání bylo veliké. V prvním zápase turnaje jsme nastoupili proti ZŠ Osvobození Pelhřimov a po dvou smolných gólech prohráli 0 : 2. Ve druhém utkání jsme nestačili na ZŠ Hálkova Humpolec a opět prohráli 0 : 2. V posledním zápase jsme jasně přehrávali ZŠ Nová Cerekev, dílo zkázy bylo dokonáno těsně před koncem, kdy jsme dostali z ojedinělé akce gól a prohráli 0 : 1. Zbylo na nás nelichotivé 4. místo ve skupině. Turnaje se zúčastnili tito žáci: A. Římal, L. Vaníček, P. Horáček, J. Hromadník, J. Kotrč, T. Hadrava, T. Pravda, M. Čekal.

Děkujeme všem žákům za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Josef Hadrava