Úvod > Základní škola > Aktuálně z ZŠ > Praktická první pomoc a Ochrana člověka pro 2. stupeň

Praktická první pomoc a Ochrana člověka pro 2. stupeň

Projektový den

Každý školní rok je jeden výukový den věnován tématu „Ochrana člověka za mimořádných událostí, požární ochrana a praktická první pomoc“. Pro žáky II. stupně nastal tento den 15. listopadu 2017.

Dvě hodiny jsme probírali nejrůznější mimořádné situace a jak se při nich zachovat. Zkoušeli jsme si i obléct člověka, který by se nenadále ocitl v nějakém zamořeném prostředí – tzv. improvizovanou ochranu. To nás moc bavilo. Další dvě hodiny jsme si povídali o požární ochraně. Ale nebylo to jenom povídání. Na konci hodiny nás čekal test. Musíme přiznat, že se nám nezdál ani trochu lehký.

Další část byla tradičně věnována praktické první pomoci. Rozdělili jsme se na skupiny a na jednotlivých stanovištích jsme podle svých schopností plnili zadané úkoly. Týkaly se ošetření nejrůznějších zranění. Museli jsme si poradit s omrzlinou i spáleninou, zastavovali jsme krvácení, prováděli jsme masáž srdce, přivolávali jsme záchranku… Tentokrát nám přišlo, že to nebylo tak těžké.

Jedno stanoviště připravili i místní hasiči. Zopakovali jsme si, jak se chovat při požáru a mohli jsme si vyzkoušet spouštění na lanech. To bavilo hlavně kluky.

Aktivity během dne nás bavily. A určitě to nebylo kvůli tomu, že odpadla běžná výuka.

Leona Hronková, Matěj Čekal, VIII. třída

Děkuji za pomoc při organizaci projektového dne především MUDr. Vendule Mazancové, která mi pomohla sehnat všechny záchranáře a hasiče, dále všem záchranářům a hasičům, jmenovitě Petře Bendové, DiS., Janě Hálové, DiS., Bc. Lucii Vachtové, Pavlu Strakovi, DiS., Janě Strakové, Zdeňkovi Páralovi, Tomáši Pařízkovi, Richardu Vaníčkovi, Františku Vejdovi a Lukáši Hálovi. Pomohli nám i malí figuranti z kroužku Jakub a Tereza Hálovi, Zuzana Kučerová, Lucie Pospíšilová, Anna Dořáková, Valentýna Škrdletová a Adam Kubík a velká figurantka paní asistentka Tereza Tatková.

Bez jejich pomoci by se soutěž v praktické první pomoci neobešla. Ještě jednou všem děkuji! Jana Nováková

Odkaz na fogalerii: