Úvod > Základní škola > Aktuálně z ZŠ > Projekt PPP a OČ, 1. stupeň

Projekt PPP a OČ, 1. stupeň

13.2.2019

PPP I. 13. února 2019

Ve středu 13. února se jako každý rok konala zdravotní výchova. Přijeli k nám záchranáři a hasiči a zkoušeli nás z toho, co bychom dělali, kdyby hořelo nebo se nám něco stalo.

Chodí se po škole po stanovištích v týmech, na každém stanovišti dostává tým body. Dohromady bylo pět stanovišť a na každém dva úkoly. Např. resuscitace, popálenina, krvácení z nosu, tepenné krvácení, mdloba, omrzliny, zlomená ruka a hasiči. Hodně těžké bylo tepenné krvácení, bylo mi z něho trošku blbě. Ale naopak nejlehčí a nejzábavnější byla resuscitace. Nikdy mě to moc nebavilo, ale tentokrát to bylo príma.

U hasičů jsme si zkoušeli, jaké to je jít zakouřeným domem. Ptali se nás také, čím bychom hasili rádio.

Když jsme se vrátili do třídy, psali jsme pět testů. S paní učitelkou Michálkovou jsme vyráběli evakuační zavazadlo a nacvičovali evakuaci. Říkali jsme si, jak a kudy nejrychleji utéct, kdyby hořelo.

Moc se mi to líbilo a těším se na příští rok.

Adéla Kafková a Kateřina Brožková

odkaz na fotogalerii: