Úvod > Základní škola > Aktuálně z ZŠ > Rafty

11.6.2017
Datum ukončení:
14.6.2017

V neděli 11. 6. jsme jako osmá třída vyrazili na čtyřdenní vodácký školní výlet. První kemp, kde jsme se „naloďovali“, byl přibližně deset kilometrů za Českým Krumlovem. Vyfasovali jsme rafty, pádla a krásné vestičky a mohli jsme vyrazit. Hned nás čekalo pár menších jezů, shazování do vody a také relaxování. Před Českým Krumlovem jsme to „zakempili“ přes noc a po skvělém grilování a opékání marshmallows jsme ulehli zdrchaní do postele. Ráno jsme se vzbudili s tím, že nás čeká 20 kilometrů na vodě a po cestě s procházkou po Českém Krumlově. Vyrazili jsme celý nadšení na celý den.V Krumlově jsme se najedli, prošli se a došli se podívat na Jelení Lávku, odkud je vidět na jeden z jezů, který nás čekal. Do večera jsme se dostali do dalšího kempu, kde jsme se po uvolňujících sprchách, večeři a stolních hrách všichni odebrali ke spánku. Třetí den byl stejný jako dva předchozí, akorát jsme se k tomu ještě všichni pěkně spálili. Cestou jsme na jedné ze zastávek také ochutnali výborné pšeničné placky s různými náplněmi. Večer jsme zakončili posezením u ohně. Čtvrtý den pro nás byl konečný, kdy už jsme se jen probudili, zabalili všechny naše věci, a těšili se na naše maminky, měkké postele a maminčinu kuchyni. Celkově si myslíme, že tenhle výlet byl zatím ten nejlepší, protože tolik srandy jsme si ještě neužili. Na závěr bychom chtěli poděkovat rodičům, kteří byli ochotní nás odvézt do začínajícího kempu, panu Mazancovi, jako doprovodnému autu, bez kterého bychom si veškeré naše zavazadla nejspíš vozili v raftech, paní učitelce Brožkové, že to s námi vydržela, a ze všeho nejvíce panu řediteli Štefánkovi, který pro nás celou tuhle akci zajistil, a bez kterého by žádné rafty ani nebyly. Děkujeme!

Za žáky 8. třídy Sára