Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuálně z ZŠ > Zájezd do Anglie

Zájezd do AnglieV neděli 5. května 2024 se naše malá černovická škola vydala na pětidenní pobyt do Anglie.

  1. den jsme se procházeli deštivým Londýnem. Navštívili jsme Greenwich, Natural History Museum, St. Paul’s Cathedral a udělali si společnou fotku u Tower a Millenium Bridge. Jeli jsme lanovkou, londýnským metrem a nadzemní drahou. Po celém dni si nás vyzvedla hostující rodina a odjeli jsme s nimi domů.
  2. den ráno jsme autobusem vyjeli do přímořského města Brighton. Prošli jsme se po historickém mole, navštívili podmořské akvárium a vyjeli na 160 m vysokou vyhlídkovou věž i360. Odvážnější z nás se vykoupali v moři, my ostatní jsme si alespoň v moři smočili nohy.
  3. den jsme navštívili bílé útesy Seven Sisters a rybářské městečko Hastings s pašeráckými jeskyněmi. Večer jsme si zabalili věci a užívali si poslední konverzační večer s anglickou rodinou.
  4. den jsme se vrátili opět do Londýna. Milovníci fotbalu se podívali na fotbalový stadion Chelsea FC, kde nám zamával Petr Čech. Prošli jsme se kolem Buckinghamského paláce, rušnými ulicemi Londýna a díky Londýnskému oku jsme si užili výhled na celý Londýn. K večeru jsme se sešli u autobusu a vyjeli zpět domů.
  5. den jsme se v podvečerních hodinách vrátili ke svým rodinám. Plni zážitků, nových poznatků a bohatší o nové kamarády - nejenom z Anglie - ale i z hořepnické školy, která jela s námi.

Anna Dvořáčková a Aneta Sváčková