Úvod > Základní škola > Třídy - důležité informace > 7. třída > Matematika - projekt Nakupujeme

Matematika - projekt Nakupujeme

Tento týden jsme hodiny matematiky věnovali projektu Nakupujeme. Byli jsme rozdělení do skupin a každá skupina dostala úkol, co má v kterém obchodně podle letáků nakoupit. Měli jsme zadáno, zda například nakupujeme potraviny pro čtyřčlennou rodinu, dostali jsme rozpočet a museli vyhledávat produkty dle zadání a přepočítávat ceny, abychom se do rozpočtu vešli. Nakupovali jsme v supermarketu, v drogerii, byli jsme v restauraci s přáteli, nakupovali ceny do dopravní a čtenářské soutěže. Největší problém nám dělalo vejít se s nákupem pro čtyřčlennou rodinu do 1 500 Kč. Součástí nákupu bylo třeba něco k večeři pro celou rodinu - nakupovali jsem špagety s kečupem. Balení párku bez pečiva a další perličky:) V zadání třeba bylo i to, že děti loudí dobroty. Tak u většiny případů, v těsném rozpočtu děti nic nevyloudily:-)

Doufám, že tento projekt otevřel dětem trošku oči v tom, že vejít se do rozpočtu není tak jednoduché. A nakupovat pro celou rodinu se musí podle rozmyslu a rozpočtu a ne jen podle chuti:-)