19.3.2020

Čj -  malé opakování, jaká písmena doplníme ( možná všem nepůjde spustit)19_-__tiskací_písmena_-_doplňovačka-_říjen.flipchart

- dnes trošku pokročíme, tato výuka  v celku zabere více času (40 minut), a pustíme se do nového písmenka B,b - na úvod jedna prezentace:

Vitejte_v_Pismenkove,_pismeno_B.ppt

- otevřete Slabikář na str. 58, řekněte si slova na B ( z brýlí), vymalujte na obrázku nahoře to, co začíná na b ( pak i celý)

- rodiče přečtou básničku, děti hledají písmeno b,B a barevně zakroužkují ( kroužkovat b budeme na celé této stránce)

- ze str. 59 děti čtou slabiky v růžovém domečku ( řádky i sloupce, hledají podle zadání - slabika v druhém řádku ve třetím sloupci)

- str. 58 - čteme slova ...duby, boby.... - zakroužkujte ve všech slovech b

- skládáme slova pod obrázkem - 1.řádek=1.slabika slova - 2. řádek=2.slabika slova - barevně rozlišujeme slova ( děti to umí)

shrnutí další prezentací: VY_12_INOVACE_EUČIGJ-11-Písmeno-B.ppt

samostatná práce do sešitu: napiš 4 slova k otázce: Kdo je v lese? a 4 slova k otázce Kdo je v ZOO? ( rodiče zkontrolují a oznámkují)

Písanka str. 20: nejdříve prezentace http://pisanka.cz/download/psaci-h-obr/ ( stáhněte stránku písanky jako obrázek)

-přečtěte s dětmi, co píší

M - str. 31/ 3,4

- Terce_-_scitani_a_odcitani_do_20_p.doc