Úvod > Základní škola > Ekoškola

Facebook Ekoškola Černovice

Náš Ekotým  má na Facebooku svoji novou stránku pod názvem Ekoškola Černovice. Budeme rádi, když budete naši stránku sledovat.

Aspoň budete  v obraze, co se u nás na škole děje.

Foto3 b.jpg

Sběr papíru se uskuteční ve středu 20.11 a čtvrtek 21.11. 2019 od 7.- 8.00 v hale školy.

Foto5.jpg

Seminář České Budějovice 10.10.2019

Patnáct vylosovaných  žáků z Ekotýmu se vypravilo do Ekologického a centra Cassiopeia do Českých Budějovic na seminář Ekoškoly, kde nám pomohli s plánem ekologické výchovy u nás ve škole. Co a jak se bude dít, se brzy dozvíte.

IMG_20191010_095014 - kopie.jpg  IMG_20191010_114644.jpg

POZOR POZOR!!!

Výběr lesních plodů - každé úterý celý říjen od 7.-7.45. Začínáme 1.10., poslední sběr je výjimečně ve čtvrtek 31.10.  (kvůli podzimním prázdninám).

Foto4.jpg

V pátek 20.9.2019 jsme se zúčastnili

Mezinárodního dne bez aut!!!

Den bez aut je mezinárodní den a slaví se každoročně 22. září. Akce má poukázat na přijatelnější způsob dopravy a podpořit omezování městského automobilismu.

Proto bychom rádi, aby alespoň v tento den přišly děti do školy pěšky či na kole, a aby rodiče zbytečně nevozili své děti autem. Přispěje to i k lepší dopravní situaci u naší školy, která je momentálně velmi složitá.

Děkujeme všem, kteří nás  podpořili a třeba si i uvědomili, že by to šlo bez auta  nejen v tento den :)

Váš Ekotým

IMG_20190920_071956.jpg  IMG_20190920_073724.jpg

Vedoucí Ekotýmu -  T. Brožková

O EKOŠKOLE

Když v roce 1994 v Kodani vymysleli Ekoškolu, nemohli tušit, co tím způsobí. Dnes v Ekoškole pracuje 49 000 škol, 16 000 000 žáků z 64 zemích, což z ní dělá největší vzdělávací program pro školy na světě. Jednoduchá, ale vysoce funkční metodika 7 kroků pomáhá žákům, učitelům i rodičům, aby se stali nositeli pozitivních změn ve své škole a obci. Ekoškola všestranně rozvíjí žáky, zlepšuje životní prostředí, školám přináší mezinárodní ocenění, finanční úspory a další výhody.

V roce 2005 přineslo vzdělávací centrum TEREZA mezinárodní Ekoškolu do České republiky. Začínali jsme s 10 pilotními školami, stručnou metodikou vytištěnou na papírech a 4 tématy na zkoušku. Od té doby Ekoškola roste a sílí. Je za tím úsilí mnoha lidí, koordinátorů a partnerů, učitelů a žáků, a stojí to za to. Více než 400 škol využívá program Ekoškola v České republice. Přes 130 škol získalo mezinárodní titul Ekoškola, a vyvěsilo ve své škole velkou zelenou vlajku, symbol Ekoškol.

Zapojené školy se mohou opřít o radu a pomoc rozsáhlé sítě partnerů, krajských koordinátorů, konzultantů a zkušených učitelů v roli mentorů, kteří jim pomohou nanastartovat změny.

Školy mohou vyučovat a realizovat praktické projekty na zlepšení školy a okolí již v 9 tématech : Prostředí školy, Energie, Voda, Odpady, Doprava, Šetrný spotřebitel, Biodiverzita, Klimatická změna a Jídlo.

Naše škola se pyšní již 4 mezinárodními tituly EKOŠKOLA. Veškeré metodiky pro plnění tohoto programu pro nás zajišťuje vzdělávací centrum TEREZA, které je koordinátorem celého programu v ČR.

Ekoškolky se staly odnoží programu Ekoškola, s metodikou a materiály přizpůsobenými podmínkám mateřských škol. Už více než 100 školek se stává Ekoškolkou.

Předávání titulů Ekoškola každoročně probíhá v Senátu PČR.

Náš nový EKOKODEX

P1100225 (2).JPG

Ekokodex

Prostředí školy