Úvod > Základní škola > Třídy - důležité informace > 7. třída

7. třída

Vítejte na stránce 7. třídy ZŠ Černovice! Najdete tady nejdůležitější informace a aktuality z dění v naší třídě a stáhnete zde všechny potřebné dokumenty.

Rozvrh hodin: https://zscernovice.edupage.org/timetable/

ŠPANĚLSKÉ VÁNOCE

13.12. 2018 proběhl ve škole tradiční vánoční jarmark. Naše třída se proměnila v roztančené Španělsko a návštěvníkům jsme přiblížili, jak v této zemi vypadají Vánoce.

Děkujeme všem, kteří nám pomáhali s přípravou i těm, kteří nás přišli podpořit.

Přejeme krásné, spokojené Vánoce a úspěšný rok 2019!!!

P1060001.JPGP1060008.JPG

P1060015.JPGP1060010.JPG

Vánoční jarmark

Zveme všechny na tradiční-netradiční (netradičně tradiční)  vánoční jarmark - 13.12. 2018 odpoledne. U nás v 7. třídě vás čekají španělské Vánoce! Budete moci - něco vidět, něco slyšet, něco ochutnat, něco pokoupit, zatančit si,... vánočně se naladit!

Začátky našich představení: 13.15; 13.45; 14.15

Těšíme se na vaši návštěvu!

Předvánoční Vídeň

Ve čtvrtek 6.12. 2018 jsme společně s osmou třídou navštívili hlavní město našich jižních sousedů, Vídeň.

Co jsme viděli: zahrady v Schönbrunnu a pavilon Gloriette, palácový komplex Hofburg - v klenotnici Schatzkammer jme mohli obdivovat např. císařské korunovační klenoty, odkryté archeologické naleziště římského tábora, zpozorovali jsme i slavné lipicány ve Španělské dvorní jízdárně, procházeli jsme kolem hotelu Sacher (a málem jsme zahlédli Paula Mc Cartneyho, na kterého čekali fanoušci i televizní kamery) a budovy Vídeňské státní opery, chrám sv. Šťěpána (Stephansdom), ulici Graben a konečně Rathaus - vídeňskou radnici. Celá Vídeň byla krásně vánočně vyzdobená a na každém vhodném místě byly vánoční trhy - ty největší právě před radnicí.

Co jsme dělali: chodili a koukali (někteří dokonce i poslouchali pana průvodce), fotili, ochutnávali všelijaké speciality, nakupovali a utráceli kapesné, zkoušeli se domluvit německy

Cesta byla dlouhá, ale díky zásobám z domova jsme ji přežili.

Výlet se nám líbil a těšíme se na další!

P1050971.JPGP1050959.JPGP1050976.JPGP1050975.JPG

P1050990.JPGP1050993.JPG

Strom přání

V úterý 4.12. 2018 jsme ve škole zdobili "Strom přání". I my jsme přispěli:

P1050954.JPG    P1050955.JPG

VIDA!

2018 jsme podnikli exkurzi do VIDA! centra v Brně. Expozice obsahuje na 170 interaktivních exponátů, a tak jsme mohli zkoumat, jak vlastně funguje svět kolem nás. Zkoušeli jsme ustát zemětřesení, vyvolávali jsme tsunami, v rotující místnosti jsme na vlastní kůži poznali účinky odstředivé síly (nejlepší zábava!), zkoumali jsme optické a zvukové jevy, čelili jsme větru různé síly, prohlíželi si pod mikroskopen nejroztodivnější „potvůrky“, nahlédli jsme i do historie vývoje Země,... Bylo toho opravdu hodně, každý si určitě našel něco, co ho zaujalo.

My jsme navíc ještě absolvovali pořad, který nám objasnil, co se vlastně děje, když jedeme na kole, zhlédli jsme 3D film o predátorech a … A nahlédli jsme do srdce! Nejprve jsme fonendoskopem poslouchali, jak bijí naše srdce v klidu a po námaze a pak už jsme se pustili do práce. Zkoumali jsme části vepřového srdce, jak funguje, jaké problémy by mohly nastat,... Práce v laboratoři probíhala pod dohledem zkušených odborníků. Všichni (ti, kteří absolvovali program až do konce i ti, kteří průzkum srdce „neustáli“) si jistě odnášejí nezapomenutelné zážitky.

P1050948.JPG  P1050951.JPG   P1050938.JPG  P1050953.JPG