Aktivita: Česká stopa ve světě
Sdílej prezentaci
Cíl: Seznámit se s českými osobnostmi, místy, výrobky či věcmi, které se proslavily ve světě.
Instrukce:
Pravidla a tipy pro tvorbu PPT prezentace
Zadej nový snímek a vyber title and content, tedy nadpis bude vždy v jednom rámečku a text v druhém. Tohoto formátu se drž na všech slidech. Pokud bys chtěl/a dát na celý slide obrázek, zvol prázdný snímek.
Rád bych, abyste v prezentaci měli vložené fotky a ty fotky budou orámované. Jdi na Domů, klikni na obrázek, zvol Ohraničení obrázku, zvol si tloušťku čáry a barvy a stejnou tloušťku a stejnou barvu použij u všech fotek.
Ve tvé prezentaci použij i animace — označ si, co chceš, aby ti přilítlo, vplynulo apod, jdi na Animace, zvol si Úvodní animace, vyber si jednu a jen tu používej.
Rád bych, abyste v ní měli i vložený tvar — bublina, rámeček apod: Jdi na Vložení — Obrazce — vyber si a klikni do plochy na slidu — ukáže se malý obrazec, tak si jej šipkami zvětši umísti, kam potřebuješ, zvol si výplň (mysli na to, že by barev nemělo být moc) a přidej text.
Sdílej prezentaci