Úvod > Základní škola > Třídy - důležité informace > Třídy - důležité informace archív > 6. třída 2019/2020 > Český jazyk a ZSV 20. - 24.4. 2020

Český jazyk a ZSV 20. - 24.4. 2020

Ahoj šesťáci.

je tu další týden učení na dálku. Musím vás pochválit - snažíte se plnit zadané úkoly svědomitě a včas. To jsem moc ráda.

ZSV

Jenom připomínám, že do konce tohoto týdne máte zadány 2 pracovní listy. Někteří už mi je poslali hotové, chválím!

Český jazyk

Tentokrát vás v mluvnici nebudu trápit s grafickými rozbory (ale neradujte se, ještě se s nimi setkáte), rovnou se pustíme do testíků, které prověří vaše znalosti:    testíky 6..png

Stačí napsat jen výsledky.

Ve slohu se tentokrát zaměříme na VÝPISKY. To, co je na této stránce Výpisky 6. 1..png podbarveno modře, přepište (nalepte) do sešitu na sloh. Podívejte se i na příklad, který je na této stránce uveden.

A na další straně výpisky 6.2..png   už je úkol pro vás.

A literatura? Nejprve se podívejte na krátké video:

Úkol zní: Napište svoje zaříkávadlo proti koronaviru!

Těším se na vaše práce. Mějte se hezky, ahoj! K.